کامل ترین نقشه GIS شهر کربلا

کامل ترین نقشه GIS شهر کربلا
نوع فایل
شیپ فایل
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

شرح مختصر:

کامل ترین نقشه GIS شهر کربلا

در این پست نقشه GIS شهر کربلا را برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم کل این شیپ فایل ها زمین مرجع (ژئورف) ، داری نام‌های فارسی و جدول اطلاعات توصیفی (Attribute Table) کامل برای عوارض خود می‌باشد. اطلاعات این شیپ فایل‌ها کاملاً بروز می‌باشد.

Image result for ‫نقشه GIS‬‎

لیست شیپ فایل‌ها:

۱- کابری ها و عناصر شاخص و مهم شهر (POINT)

۲- کابری ها و عناصر شاخص و مهم شهر (Polygon)

۳- معابر و دسترسی‌ها(Polyline)

کلمات کلیدی:کامل ترین نقشه – GIS شهر کربلا

معرفی شهر کربلا

کَربَلا مرکز استان کربلا، از شهرهای جنوبی کشور عراق، با جمعیت ۵۷۲٬۳۰۰ نفر (۲۰۰۳ م) در ناحیه غربی فرات قرار دارد و فاصله‌اش تا بغداد ۹۷ کیلومتر است. شهرت این شهر با نبرد کربلا در دهم محرم ۶۱ هجری قمری پیوند دارد. حرم حسین بن علی و برادرش عباس بن علی در شهر کربلا از مکان‌های مقدس اسلامی و زیارتگاه مسلمانان شیعه است.

این شهر تا سال ۶۱ هجری قمری بیابان بزرگی بوده ‌است به نام‌های نینوا، غاضریه و طف. اما بعد از سال ۶۱ قمری و رویداد کربلا، به‌تدریج مورد توجه شیعیان و مسلمانان قرار گرفت و پس از ساخت گنبد و بارگاه برای شهدای کربلا توسط حکومت آل بویه که یکی از حکومت های معتقد به خاندان پیامبر بود، به یکی از شهرهای مهم زیارتی عراق تبدیل شد.

ندین نظریه درباره ریشه نام کربلا ارائه شده است.یاقوت حموی جغرافیدان مشهور ریشه آنرا “کربله” که شکل مونث از واژه ای عربی به معنی”زمین نرم” است میداند؛که اشاره به نوع پوشش خاکی پوک بسیار گسترده در جنوب عراق است.دیگر اینکه واژه کربلاء یک واژه آرامی است که نهایتاً از زبان اکدی وام گرفته شده و از ترکیب دو واژه “کوره” محل پخت آجر و “بابل” نام شهر باستانی مجاور آن ساخته شده است

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد.

مطالعه بیشتر