نمونه پروپوزال بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری و عزت نفس با کلیشه های جنسیتی دختران وپسران دوره متوسطه

نمونه پروپوزال بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری و عزت نفس با کلیشه های جنسیتی دختران وپسران دوره متوسطه
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
3,800 تومان

شرح مختصر:

نمونه پروپوزال بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری و عزت نفس با کلیشه های جنسیتی دختران وپسران دوره متوسطه

این فایل حاوی مطالعه نمونه پروپوزال رشته های علوم تربیتی و روانشناسی (بالینی) مقطع کارشناسی ارشد با عنوان بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری و عزت نفس با کلیشه های جنسیتی دختران وپسران دوره متوسطه شهرستان بردسکن می باشد که در ۱۹ صفحه در قالب فایل Word در اختیاردانشجویان عزیز قرار داده شده است.

Image result for ‫پروپوزال روانشناسی بالینی‬‎

عنوان پایان نامه به فارسی:

بررسی رابطه شیوه های فرزندپروری وعزت نفس با کلیشه های جنسیتی دختران وپسران دوره متوسطه شهرستان بردسکن

عنوان پایان نامه به انگلیسی:

Relationship between parenting style and self-esteem with gender stereotypes of high school girls and boys in Bardesk……………………..

بخشی از متن پروپوزال:

. بیان مسأ له

انسان ها، زن و یا مرد به دنیا می آیند و جامعه ای که فرد در آن زندگی می کند، از او انتظار دارند که به اعمالی که مخصوص هر جنس است بپردازد. کودکان نقش ها را طی فرایند جامعه پذیری یاد می گیرند و طبق الگوهای زنانه یا مردانه رفتار می کنند (گازیوگلو و اسرا،۲۰۰۸). کلیشه های جنسیتی به باورهایی اشاره می کند که افراد نسبت به اعضای طبقه مردان و زنان دارند و این تصورات در برگیرنده اطلاعاتی درباره ظاهر جسمانی، نگرش ها، علایق، خصوصیات روانی و روابط اجتماعی است (حجازی، ۱۳۸۰). تصورات قالبی جنسی با ساخت های بیشماری پیوند دارد و ممکن است برای زندگی حال و آینده نوجوان پیامد های جدی داشته باشند.مثلا می توانند بر عزت نفس، افسردگی ، رفتارهای جنسی و کلیشه های شغلی مبنی بر جنسیت تاثیر داشته باشد (برزگری، ۱۳۸۶).

یافته ها نشان داده است که رفتارهای والدین بر اساس جنس فرزندانشان متفاوت است و این رفتارها بر تصورات قالبی جنسی فرزندانشان تاثیر گذار می باشد (شیرر ،۲۰۰۷). تحقیفات نشان داده که نوجوان عقاید جنسی بزرگسالان را یاد می گیرند و با همنوایی همسالان خود ، آن ها را تقویت می کنند (رولینس ، ۱۹۸۲). روابط خانوادگی به طور کامل و روابط بین فرزندان به صورت خاص، اثر عمیق و پایداری در پی ریزی رفتارهای فردی کودک و برانگیختن آرامش درونی و عزت نفس و در نتیجه بر سلامت روانی کودک دارد(دانش و همکاران، ۲۰۱۱). با توجه به تاثیر شیو های فرزند پروری بر کلیشه های جنسیتی و سلامت روان، پژوهشگران سه نوع الگوی رفتاری والدین را ارائه نموده اند، الف) سبک مقتدرانه، ب)سبک مستبدانه، ج)سبک آسان گیر، هر کدام از سبک های فرزند پروری پیامد های متفاوتی دارد.

مطالعه بیشتر