خلاصه کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات pdf

خلاصه کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

شرح مختصر:

خلاصه کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل خلاصه کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات شامل دو فصل هوش و حافظه ی وکسلر از کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات پاشا شریفی با فرمت pdf در حجم ۶۵ صفحه و همچنین خلاصه فصل ۱۰ و ۱۲ نوشته شده توسط رتبه برتر کنکور ارشد روانشناسی بالینی ۹۷ می باشد که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

 

خلاصه کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات pdf

کتاب «راهنمای سنجش روانی»

نوشته‌ی گری‌گراث مارنات، برگردانی از ویرایش چهارم و جدید کتاب “Handbook of Psychological Assessment”، چاپ ۲۰۰۳ است.

نویسنده‌ی این اثر با استفاده از منابع گسترده و بسیار غنی و مبتنی بر تازه‌ترین یافته‌های پژوهشی کوشیده است تا درباره‌ی اصول نظری و شیوه‌های کاربردی آزمون‌های بالینی اطلاعات جامعی را برای دانشجویان و متخصصان روان‌شناسی و روان‌پزشکی و مشاوران فراهم کند.

نویسنده در تدوین این اثر، آزمون‌ها را به عنوان یکی از چندین ابزار و روش سنجش روانی مورد توجه قرار داده و در عین حال به متخصصان توصیه کرده است که به هنگام تفسیر داده‌های آزمون و توصیف خصائص آزمودنی نتایج را با سایر اطلاعاتی که از منابع و روش‌های دیگر مانند مشاهده، مصاحبه، تاریخچه زندگی و… به دست می آید، یکپارچه کنند و توصیفی جامع و مبتنی بر اصول علمی از وی به عمل آورند.

همچنین یادآور شده است که هدف سنجش روانی تنها به توصیف خصایص آزمودنی یا مراجع محدود نمی‌شود، بلکه نتایج سنجش روانی باید به پیش‌بینی درباره‌ی وضعیت آینده، توصیه روش‌های درمانی مناسب و پیش‌آگهی اثر تدابیر درمانی منتهی شود. کتاب «راهنمای سنجش روانی» نوشته‌ی گری‌گراث مارنات، با ترجمه‌ی حسن پاشا شریفی و محمدرضا نیکخو، از سوی انتشارات سخن منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

کتاب راهنمای سنجش روانی مارنات حسن پاشاشریفی تألیف گری گراث مارنات ترجمه حسن پاشاشریفی و محمدرضا نیکخو شامل ۱۶ فصل با عناوین زیر می باشد:

  • جلد اول:

مقدمه
بافت سنجش بالینی
مصاحبه سنجشی
سنجش رفتاری
مقیاس های هوشی وکسلر
مقیاس های حافظه وکسلر
پرسشنامه شخصیتی چندوجهی مینه سوتا
پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون

  • جلد دوم:

پرسشنامۀ روانی کالیفرنیا
آزمون رورشاخ
آزمون اندریافت موضوع
نقاشی های فرافکنی
ابزارهای کوتاه برای برنامه ریزی درمان، نظارت و سنجش پیامد
غربال گری و سنجش آسیب های عصبی – روانی (نوروپسیکولوژی)
سنجش روانی و برنامه ریزی درمان
گزارش روان شناختی

مطالعه بیشتر