کارآفرینی پرورش و نگهداری زنبور عسل (ppt+pdf)

کارآفرینی پرورش و نگهداری زنبور عسل (ppt+pdf)
نوع فایل
pdf+word+ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

شرح مختصر:

کارآفرینی پرورش و نگهداری زنبور عسل (ppt+pdf)

کاربران گرامی محصول مورد نظر شامل کارآفرینی پرورش و نگهداری زنبور عسل می باشد که در قالب پاورپوینت و پی دی اف (ppt+pdf) در حجم ۶۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.این طرح توجیهی در زمینه پرورش و نگهداری زنبور عسل ، می باشد که بر اساس آخرین و جدیدترین تغییرات توسط کارشناسان متخصص در حوزه پرورش و نگهداری زنبور عسل نگارش و جمع آوری شده است.لذا مطالعه این فایل برای افرادی که می خواهند در زمینه پرورش و نگهداری زنبور عسل ،فعالیت داشته باشند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

فهرست کارآفرینی پرورش و نگهداری زنبور عسل در قالب پاورپوینت :

معرفی نامه…………………………………………………………….۲

خلاصه طرح…………………………………………………………..۵

مقدمه………………………………………………………………….۹

ساختار بدن زنبور عسل……………………………………………….۱۲

ملکه……………………………………………………………………۱۶

زنبور کارگر……………………………………………………………۱۸

انواع زنبوران کارگر…………………………………………………۲۰

آفات وبیماری های زنبور عسل………………………………………..۲۱

معرفی زنبور …………………………………………………………۲۲

زنبور داری را از کجا باید شروع کنیم ؟……………………………..۲۴

انتخاب محل زنبورستان……………………………………………….۲۶

سرمایه گذاری ثابت……………………………………………………۳۳

هزینه های جاری طرح……………………………………………….۴۲

محاسبه سود و نقطه سر به سر………………………………………..۵۳

دوره بازگشت سرمایه…………………………………………………..۵۵

هشدار…………………………………………………………………..۵۶

بهترین زمان خرید جمعیت در ایران……………………………………۵۷

رفتار با زنبور عسل…………………………………………………….۵۹

مقدمه:

زنبور عسل یکی ازحشرات مفید برای انسان است که متعلق به رده دوبالان می ‌باشد. زنبور عسل خیلی پیش از انسان در روی زمین بوجود آمده و زندگی می‌کرده است. زنبور عسل حدود ۱۵۰ میلیون سال قبل وجود داشته و مشغول زاد و ولد بوده است. منتها با این تفاوت که در آن فاقد یک زندگی اجتماعی بوده و مثل خیلی از زنبورهای غیر عسلی امروزی ، زندگی انفرادی داشته و هر زنبور لانه مخصوص بخود را داشته و در آن زندگی می‌کرده است. کندو محلی است که زنبورها در آن تولد یافته ، کار کرده ، خواهران و برادران خود را پرورش داده و مواد غذایی لازمه را در آن انبار و ذخیره می‌کنند. زنبور عسل دارای نژادهای مختلف است و ساختمان بدنی پیچیده‌ای دارند.

عسل حاوی بیش از هفتاد ماده مفید برای بدن است . اساساًعسل از:  گلوگز ،فروکتوز و منوساکارید ها ساخته شده است .همچنین عسل دارای آنزیم های مفید مانند : آمیلاز ها ، سوکراز ، کاتالاز و… بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزیمها مقام نخست را به خود اختصاص داده است . ضمن اینکه مواد معدنی مختلفی مانند: کلسیم ، سدیم،پتاسیم ،منیزیم،آهن وکلر و … نیز در عسل یافت می شود .عسل بعنوان یک ماده کامل غذایی همچنین دارای انواع ویتامین ها (B1،B2،B3،B5،B6،C،E،K) ،اسید های آلی (اسید مالیک ،وینیک ،سیتریک ،لاکتیک و اگزالیک )و پروتیین ها بوده و می تواند ۳۱۵ تا ۳۳۵ کیلو کالری انرژی (به ازای ۱۰۰ گرم )تولید نماید….

مطالعه بیشتر