جزوه و سوالات درس تئوری های انقلاب

جزوه و سوالات درس تئوری های انقلاب
نوع فایل
pdf وppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

شرح مختصر:

جزوه و سوالات درس تئوری های انقلاب

دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل جزوه و سوالات درس تئوری های انقلاب تالیف آلوین استانفورد کوهن بهمراه نمونه سوالات امتحانی پایان ترم دانشگاه پیام نور می باشد که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.در صورت تمایل می توانید این محصول ارزشمند را از سایت خریداری و دانلود نمایید.این محصول ،خلاصه کتاب تئوری های انقلاب آلوین استانفورد کوهن است. این کتاب از منابع مهم جامعه شناسی انقلاب است. این محصول خلاصه ای جامع از کتاب را در اختیار دانشجویان و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد علوم اجتماعی قرار می دهد.

بخشی از متن خلاصه کتاب تئوری های انقلاب کوهن:

فصل اول:
مقدمه

نظریه پردازانی که پدیده انقلاب را مورد ملاحظه قرار داده‌اند بر سر ماهیت آن دچار اختلاف نظر می‌باشند و از این گذشته هنوز به نتایج عموماً پذیرفته شده‌ای درباره علت وقوع انقلابات دست نیافته‌اند.

این عدم توافق دلیل سستی یا عدم پای‌بندی آنان نیست چرا که حجم کارهای انجام شده در این زمینه، خود دلیلی بر بذل توجه به‌سزا نسبت به این موضوع می‌باشد.

برای نمونه، مارکس مدعی بود که انقلابات نتیجه گریز ناپذیر ساختار اجتماعند. بر این اساس، انقلاب چون موجب حل تضادهای اساسی سرشته شده در ترتیبات اجتماعی می‌شود امری «بهنجار» است.

در مقابل این سنت مارکسیستی، دو مکتب اندیشه اجتماعی و سیاسی وجود دارد که در عین حال با هم مرتبط نیز هستند. مکتب نخست در شبکه بسیار گسترده «کارکردگرایی» قرار دارد و به طور کلی علاقه‌مند به شناخت عواملی است که به جامعه امکان می‌دهد تا در طی دوره‌ای طولانی از زمان، ثبات خویش را حفظ نماید.

فهرست مطالب جزوه و سوالات درس تئوری های انقلاب

فصل اول: مقدمه و فرانگرش

فصل دوم: ابعاد تحول انقلابی

فصل سوم: مدل و تئوری مارکس درباره انقلاب

فصل چهارم: تئوری جامعه توده وار

فصل پنجم: رویکرد های روان شناسانه در زمینه انقلاب

خلاصه کتاب تئوری های انقلاب کوهن با فرمت پاورپوینت در حجم ۱۶۲ اسلاید قابل ویرایش بهمراه نمونه سوالات ادوار گذشته دانشگاه پیام نور با پاسخنامه مناسب برای دانشجویان رشته علوم سیاسی با کد درس ۱۲۳۱۰۱۳(آخرین بروز رسانی سال ۹۷)

مطالعه بیشتر