واقعیت درمانی گلاسر در قالب پاورپوینت

واقعیت درمانی گلاسر در قالب پاورپوینت
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

واقعیت درمانی گلاسر در قالب پاورپوینت

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل واقعیت درمانی گلاسر ترجمه دکتر صاحبی می باشد که در حجم ۴۷ صفحه با فرمت پی دی اف اسلاید وار بهمراه فایل هسته ژنتیکی شخصیت ماشدت نیازها ویلیام گلاسر می باشد که در قالب پاورپوینت در حجم ۱۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

بخشی از متن فایل واقعیت درمانی گلاسر (هسته ژنتیکی شخصیت ماشدت نیازها):

نظریه ویلیام گلاسر

ویلیام گلاسر در۱۹۲۵م درامریکا متولد شد

در۱۹سالگی درجه مهندسی شیمی،در۲۳سالگی درجه یک روانشناسی بالینی،در۲۸سالگی مدرک پزشکی گرفت وبعد به فراگیری روانپزشکی پرداخت.

گلاسر معتقد است که ما در قبال آنچه که تصمیم می گیریم انجام دهیم مسئولیم.فرض بنیادی این است که تنها چیزی که می توانیم کنترل کنیم زندگی جاری خودمان است.

واقعیت درمانگران معتقد هستند که مشکل اساسی اغلب درمانجویان یکی است :

آنها یا درگیر رابطه ای ناخوشایند یا فاقد چیزی هستند که بتوان آن را رابطه نامید.

بیشتر مشکلات درمانجویان ناشی از ناتوانی آنها در برقرارکردن رابطه ، صمیمی شدن با دیگران ، یا برقرارکردن رابطه ای رضایت بخش یا موفق با حداقل یک نفر در زندگی آنها می شود.

واقعیت درمانگران همچنین معتقدند که درمانجویان رفتارهای خود را به عنوان راهی برای حل کردن ناکامی ناشی از رابطه ای ناخوشایند انتخاب کرده اند.

بلکه با ۵ نیازکه به صورت ژنتیکی رمزگذاری شده اند به دنیا می آئیم :

بقا ، محبت و تعلق پذیری ، قدرت یا پیشرفت ، آزادی یا استقلال ، و تفریح که ما را در زندگی برانگیخته می کنند. هریک از ما از تمام این نیازها برخورداریم ولی نیرومندی آنها تفاوت دارد. برای مثال همگی به محبت و تعلق پذیری نیاز داریم ولی برخی بیشتر از دیگران به محبت نیاز دارند.

گلاسر معتقد است نیاز به محبت کردن و متعلق بودن نیاز نخستین است زیرا ما برای ارضاکردن سایر نیازها به افراد محتاج هستیم . در ضمن ارضا کردن این نیاز از همه دشوارتر است زیرا باید فرد یاری بخشی داشته باشیم تا به ما کمک کند این نیاز را ارضا کنیم. مغز ما به صورت یک سیستم کنترل عمل می کند و مرتبا احساسات ما را کنترل می کند تا مشخص کند چگونه سعی می کنیم این نیاز ها را ارضا کنیم .

مطالعه بیشتر