روانشناسی فیزیولوژیک (جزوه،نمونه سوال)

روانشناسی فیزیولوژیک (جزوه،نمونه سوال)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

روانشناسی فیزیولوژیک (جزوه،نمونه سوال)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل مجموعه ای کامل از درس روانشناسی فیزیولوژیک شامل جزوه و نمونه سوالات در قالب فایل pdf تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

روانشناسی فیزیولوژیک (جزوه،نمونه سوال) به شرح ذیل می باشد:

  • خلاصه کتاب روانشناسی فیزیولوژیکی جیمز کالات
  • خلاصه کتاب روانشناسی فیزیولوژیک غلامحسین جوانمرد
  • فلش کارت و نکات مهم روانشناسی فیزیولوژیک
  • نمونه سوالات درس روا نشناسی فیزیولوژیک با پاسخنامه شامل تمامی ادوار گذشته دانشگاه پیام نور

روانشناسی فیزیولوژیک

یکی از شاخه‌های روان‌شناسی است. علم روان‌ شناسی همچون دیگر شاخه‌های معرفت ریشه در کنجکاوی‌ها و نیازمندی‌های آدمی دارد. روان‌ شناسی فیزیولو ژیک که امروزه به عنوان یکی از شاخه‌های ر وان‌ شناسی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود خود به مثابه رویکردی زیستی به موضوع‌های رو ان‌شنا سی قلمداد می‌گردد که حیطه‌ای بسیار پیشرو و کارآمد است. ر وان‌ شناسی فیزیولوژیک به مدد پژوهش هاو یافته‌های تحقیقاتی سعی بر آن دارد تا به شماری از پرسش‌های کاربردی و بنیادی پاسخ دهد. بررسی مفاهیم و پدیده‌هایی همچون افسردگی، اسکیزوفرنی، هیجان، حافظه، یادگیری، رفتار جنسی و گفتار یا اختلال‌هایی همچون بی‌خوابی، پرخوری، ناخوانی، نانویسی، کنش‌پریشی‌ها و ادراک‌پریشی‌ها در سطح زیستی و عصبی٬ و بررسی ارتباط ذهن و مغز به عنوان یک پرسش بنیادی مورد نظر روان‌شناسان فیزیو لوژیک یا عصب روان‌ شناسان بوده و همواره با تکیه بر ابزارها و شیوه‌های پیشرفته و کارآمد به یافته‌هایی بس شگرف دست می‌یابند. چگونگی کارکرد مغز و دیگر عناصر سیستم عصبی و درون ریز با توجه به کالبد شناسی اندام‌های مختلف دستگاه عصبی و غددی، محور اصلی پژوهش‌های روان‌ شناسی فیز یولوژ یک و عصب روانشناسی است.

تاریخچه روان‌ شناسی فیزیولوژیک

از آغاز پدیدآیی رشته روان‌شناسی، روان‌شناسی فیزیولوژیک نقش مهمی داشته است. روان‌ شنا سی علمی فعالیت خود را با طرح “اصول روا ن‌شناسی فیزیو لوژیک”[۱۰] توسط وونت(Wundt) در سال ۱۸۷۴ آغاز کرد. پژوهش‌های روان‌ شناسی فیزیولو ژیک حدود ۲۰ درصد از پژوهش‌های روان‌شناسی کشور آمریکاست و قریب به هزار نفر از روان‌شناسان آن در روان‌ شناسی فیزیو لوژیک به تحقیق مشغول هستند. روا ن‌شناسی فیزیولوژ یک، مانند سایر علوم اعصاب با توجه به توسعه ابزارهای تحقیق در دهه‌های اخیر از پیشرفت خوبی برخوردار شده است…..

مطالعه بیشتر