خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نیلا آخوندی + تست

خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نیلا آخوندی + تست
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل

خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نیلا آخوندی + تست

دانشجویان و کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نیلا آخوندی به بهمراه نمونه سوالات ادوار گذشته درس روان شناسی مشاوره و راهنمایی با کد درس ۱۲۱۷۰۲۱-۱۲۱۷۲۴۷ -۱۲۱۷۳۷۴-۱۲۱۷۰۵۵ (اخرین بروز رسانی سال ۹۸) می باشد که با فرمت pdf در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

دانلود خلاصه کتاب روان شناسی راهنمایی و مشاوره روانشناسی و علوم تربیتی پیام نور نیلا آخوندی پیام نور در ۸۴ صفحه شامل ۸ فصل حاوی نکات مهم و کلیدی بهمراه نمونه سوالات درس روان شناسی مشاوره و راهنمایی

معرفی کتاب روان‌شناسی راهنمایی و مشاوره

«روان‌شناسی راهنمایی و مشاوره» نوشته نیلا آخوندی، از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته روان‌شناسی است.

در گذشته مشاوره را رشته‌ای علمی می‌دانستند که درصدد کمک به افرادی است که با مشکلات عاطفی و روانی درگیرند. اما امروزه در این رشته از سویی صحبت از کمک به افرادی است که مشکلی نداشته و خواهان خودشناسی و خودشکوفایی هستند و از سوی دیگر سعی در پیشگیری از بروز مشکلات داشته و در کنار آن در صورت ایجاد مشکل روانی به شناسایی نوع و درمان آن و تعیین ارتباط آن با مشکلات جسمی مانند ایدز و درمان آن‌ها می‌پردازد.

از این رو در کتاب علاوه بر توجه به مهم‌ترین اصول، روش‌ها، رویکردهای رایج، راه‌های شناخت و درمان مشکلات، مطالب مهم و مفیدی درخصوص فرایند مشاوره ارائه شده است. بنابراین می‌تواند برای دانشجویان و علاقه‌مندان به رشته‌های روان‌شناسی، مشاوره و علوم تربیتی قابل استفاده باشد.

مطالب خلاصه کتاب روانشناسی راهنمایی و مشاوره نیلا آخوندی در ۸ فصل گردآوری و تدوین شده‌اند که عناوین‌شان به ترتیب عبارت‌ است از:

فصل ۱: روانشناسی مشاوره و راهنمایی

فصل ۲: رویکردهای روان تحلیل گری

فصل ۳: رویکردهای رفتاری

فصل ۴: رویکردهای شناختی و شناختی-رفتاری مشاوره

فصل ۵: رویکردهای عاطفی

فصل ۶: تشخیص ،سنجش و درمان

فصل ۷: راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی

فصل ۸: راهنمایی و مشاوره افراد با ویژگی های خاص

مطالعه بیشتر