دانلود طرح توجیهی احداث مرغداری گوشتی

دانلود طرح توجیهی احداث مرغداری گوشتی
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود طرح توجیهی احداث مرغداری گوشتی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود طرح توجیهی احداث مرغداری گوشتی به ظرفیت ۱۰۰۰۰ قطعه در شهرستان ورامین تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

احداث مرغداری گوشتی به ظرفیت ۱۰۰۰۰ قطعه در شهرستان ورامین

فرمت فایل word-قابل ویرایش

تعداد صفحات :۳۱ صفحه

– خلاصه طرح :

احداث و ایجاد مرغداری گوشتی ده هزار قطعه ای در زمین استیجاری که مدت زمان اجاره حداقل ۱۰ سال می باشد. مدت زمان اجرائی طرح تا زمان بهره برداری حداکثر به مدت یکسال می باشد و از ابتدای سال دوم بهره برداری از طرح آغاز می شود. و در طول چهار سال و با احتساب یکسال اول که به عنوان تنفس در نظر گرفته می شود متقاضی می تواند ظرف مدت ۵ سال وام اعطائی را به طور کامل پرداخت نماید.

پروژه و طرح توجیهی احداث مرغداری گوشتی

۲-  مقدمه :

به موجب مطالبات و پژوهش های کارشناسی کارشناسان بخش تولید از نهاده های خارجی و داخلی استخراج این طرح به شرح زیر می باشد:

از بین طرحهای خدماتی، تولیدی و خدماتی- تولیدی و …، طرحهای تولیدی از ریسک پذیری بسیار بیشتری برخوردار هستند. در ضمن میزان سود یا بازگشت سرمایه طرحهای تولیدی با توجه به میزان سرمایه اولیه در کوتاه مدت نسبت به طرحهای خدماتی بسیار ناچیز است. ولی بازگشت سرمایه و سود آن در طرحهای تولیدی در درازمدت قابل مقایسه با طرحهای خدماتی می باشد. از طرف دیگر در اکثر طرحهای تولیدی حداقل سرمایه اولیه لازم جهت شروع و راه اندازی طرحها بسیار سنگین می باشد. با توجه به دلایل ذکر شده شروع اکثر طرحهای تولیدی مخصوصاً در بخش کشاورزی که به خاطر عوامل مختلف مانند آفتها و بیماریها و حوادث و بلایای طبیعی ریسک پذیری بالاتری نسبت به سایر طرحهای تولیدی صنعتی دارند، برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بسیار مشکل است. هر چند در حال حاضر با حمایت بانک کشاورزی تسهیلات بسیار مناسبی برای شروع چنین طرحهای کشاورزی به فارغ التحصیلان پرداخت می گردد، ولی با توجه به دلایل ذکر شده در ابتدای بحث به نظر می رسد که راهکارهایی جهت به ثمر رسیدن تسهیلات اعطائی باید جستجو گردد.

در این راستا مطالعاتی جامع همراه با آزمایش عملی نتایج حاصله از مطالعات توسط متقاضی در مورد مرغداری گوشتی صورت گرفته است. در مورد مرغداری گوشتی از نظر جواز به طور کامل اشباع شده است، ولی میزان مرغ گوشتی تولید شده بسیار کمتر از ظرفیت جواز صادر شده است. زیرا اکثر مرغداری های بزرگ در مناطق آلوده قرار داشته و به علت عدم چاره جوئی صاحبین مرغداریها برای کنار آمدن با شرایط ایجاد شده، این مرغداریها یا خالی مانده اند و یا برای مصارف به غیر از مرغداری به کار می روند. و در نهایت اگر خیلی خوشبین باشیم مرغداری توسط صاحبان آن برای چند دوره اجاره داده می شود. پس میزان تولید از میزان پتانسیل به مراتب کمتر است.

۳- سرمایه گذاری :

الف) سرمایه گذاری ثابت:

ردیفشرح

هزینه کل (ریال)

۱-ساختمان          ۱۳۳,۵۰۰,۰۰۰
۲-اثاثیه و تجهیزات و تأسیسات          ۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰
۳-زمین          ۷۷,۵۰۰,۰۰۰
۴-هزینه های پیش بینی شده          ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جمع          ۳۶۶,۰۰۰,۰۰۰

ب) سرمایه گذاری جاری:

  • نیروی انسانی :پروژه احداث مرغداری گوشتی

نیروی انسانی موردنیاز طرح به دو بخش تقسیم می گردد:

  • بخش اول در مدت زمان ساخت تاسیسات و ساختمان موردنظر به کار گرفته می شود که هزینه‌ حقوق ومزایای آنها در قسمت هزینهساختمان بخش سرمایه‌گذاری ثابت آورده شده است.
  • بخش دوم شامل نیروی انسانی است که بعد از بهره برداری طرح و در طول اجرای آن موردنیاز است که هزینه حقوق و مزایای این بخش در جدول زیر به عنوان بخشی از هزینه های در گردش یا جاری طرح در نظر گرفته شده اند.
ردیفشرح

تعداد

میزان حقوق ماهیانه (ریال)میزان حقوق سالیانه (ریال)
۱

کارگر مرغداری

۲۱,۸۰۰,۰۰۰*۲۲۱,۶۰۰,۰۰۰*۲
۲دامپزشک۱۱,۰۰۰,۰۰۰*۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰*۱
۳سرکارگر۱۲,۱۰۰,۰۰۰*۱۲۵,۲۰۰,۰۰۰*۱

جمع

۶,۷۰۰,۰۰۰۸۰,۴۰۰,۰۰۰

مطالعه بیشتر