دانلود پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی با فرمت ورد

دانلود پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی با فرمت ورد
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی با فرمت ورد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی می باشد که با فرمت ورد تهیه و تنظیم گردیده است. در صورت نیاز می توانید این محصول را از وبسایت خریداری و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی هارتر شامل ۳۳ گویه و هدف آن بررسی انگیزش تحصیلی در بین دانش آموزان می باشد. این ابزار شکل اصلاح شده مقیاس‏ هارتر(۱۹۸۱،۱۹۸۰)به عنوان یک ابزار سنجش انگیزش تحصیلی است.همان‏گونه که بیان شد مقیاس اصلی هارتر،انگیزش تحصیلی را با سؤال‏های دوقطبی می‏سنجد که یک قطب آن‏ انگیزش درونی و قطب دیگر انگیزش بیرونی است و پاسخ آزمودنی به موضوع هرسؤال فقط می‏تواند یکی از دلایل بیرونی یا درونی را دربرداشته باشد.از آنجا که در بسیاری موضوع ‏های‏ تحصیلی انگیزه‏های درونی و بیرونی هردو نقش دارند،لپر و همکاران (۲۰۰۵) مقیاس هارتر را به‏ شکل مقیاس‏های معمول درآوردند که هرسؤال تنها یکی از دلایل انگیزش درونی و بیرونی‏ در نظر می‏گیرد.

تعریف مفهومی متغییر پرسشنامه

سازه انگیزش تحصیلی به رفتارهایی که برای یادگیری و پیشرفت در تحصیل مربوط است، اطلاق می شود . به طور کلی انگیزش پیشرفت تحصیلی به عنوان یکی از انگیزه های پیشرفت، نیرویی درونی است که یادگیرنده را به ارزیابی همه جانبه عملکرد خود با توجه به عالی ترین معیارها، تلاش برای موفقیت در عملکرد و برخورداری از لذتی که با موفقیت در عملکرد همراه است، سوق می دهد( ظهیری و رجبی،۱۳۸۸).

پرسشنامه استاندارد انگیزش تحصیلی با فرمت ورد

معرفی پرسشنامه:  دارد

تعریف مفهومی متغییر پرسشنامه: دارد

تعداد سوال:  ۳۳ سوال

نوع فایل :  ورد

تعداد صفحات: ۹ صفحه

پایایی : دارد

روایی:  دارد

تفسیر و نمره گذاری:  دارد

زبان:  فارسی

مطالعه بیشتر