دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری

کاربران عزیز ،این فایل حاوی مطالعه مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری با فرمت پی دی اف در ۴۸ صفحه می باشد که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

بخشی از متن مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری :

بهره وری

در بخش دوم این فصل به بهره وری که متغیر وابسته این تحقیق است، می پردازیم. در این بخش با تاریخچه بهره وری و مفاهیم و تعاریف مختلف آن آشنا می شویم، به بهره وری نیروی انسانی اشاره کرده و عوامل مختلفی که بر بهره وری نیروی انسانی مؤثرند، نام برده می شوند و بالاخره به دلیل اینکه مبنای بررسی بهره وری در این تحقیق تعریف دراگر از بهره وری است که بهره وری را با دو مفهوم اثربخشی و کارآیی تعریف نموده، در این بخش به مفاهیم اثربخشی و کارآیی نیز اشاره می شود

۲ – ۲ – ۱ ، تاریخچه پیدایش و تحول مفهوم بهره وری

السان همواره در صدد بوده که با توجه به محدودیتهای خاص زمان و مکان خود، از منابع در دسترس، حداکثر استفاده را بنماید، و در تلاش بوده که حداکثر بهره وری را از منابع سخت افزاری و نرم افزاری بدست بیاورد. بنابراین بهره وری عمری به قدمت تاریخ دارد.

همان گونه که پیداست، واژه بهره وری ایتند امنحصر به تولید بود و در عرصه های دیگر چندان شناخته شده نبود. تا اوایل قرن بیستم، مفهوم دقیق این واژه روشن نشد، تا این که در آغاز این قرن، رابطه بین محصول در یک نظام تولیدی و منابعی که برای تولید محصول به کار گرفته می شوند، مورد نظر کارشناسان واقع شد. در یکصد سال اخیر، تعاریف جدیدی از بهره وری به عمل آمد و این تعاریف کم کم شکل کامل تری به خود گرفت و شاخصهایی برای اندازه گیری بهره وری تعریف شد. با این دیدگاه حدود ۴۰ سال قبل یعنی در سال ۱۹۶۱ سازمان بهره وری آسیایی با مشارکت ۸ کشور تشکیل شد و ایران در سال ۱۹۶۵ به عضویت آن در آمد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره بهره وری

فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

تعداد صفحات : ۴۸
فرمت :pdf
پاورقی و رفرنس دهی استاندارد
دارای گارانتی بازگشت وجه
دارای منابع فارسی و انگلیسی
کاملترین در سطح اینترنت

مطالعه بیشتر