پاورپوینت تصفیه فاضلاب صنایع نساجی در ۴۰ اسلاید

پاورپوینت تصفیه فاضلاب صنایع نساجی در ۴۰ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
6,500 تومان

توضیحات فایل:

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت جامع و کامل تصفیه فاضلاب صنایع نساجی با فرمت PPT – قابل ویرایش در ۴۰ اسلاید می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را دانلود و دریافت نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

بخشی از متن:

مقدمه

تعریف فاضلاب

به کلیه آب های استفاده ومصرف شده جهت مقاصد گوناگون اصطلاحاً فاضلاب گفته میشود، به عبارت دیگر به مجموعه آبهای دور ریختنی که پس از جمع آوری و تصفیه ممکن است قابلیت استفاده مجدد را داشته باشد، فاضلاب اطلاق می شود.

انواع فاضلاب

فاضلاب از نظر منشاءتولیدآن ممکن است خانگی، صنعتی، کشاورزی یا ترکیبی از آنهاباشد. از نظر ویژگیهای فیزیکی شیمیایی و بیولوژیکی و قدرت آلایندگی فاضلابها به چهار دسته تقسیم می گردند:
۱)فاضلاب های ضعیف
۲) فاضلاب های متوسط
۳) فاضلاب های قوی
۴) فاضلاب های خیلی قوی
اهمیت بهداشتی فاضلاب به عواملی نظیر وجود عوامل شیمیایی و عوامل بیماری‌زای زنده ومواد آلی متعفن که علاوه بر ایجاد بیماری‌های مختلف موجب انتشار بوهای آزاردهنده و نازیبا شدن محیط نیز می‌گردد، بستگی دارد.
عوامل باکتریایی نظیر ویبریو کلرا، سالمونلا تیفی، سالمونلا پاراتیفی، شیگلا، باسیل سیاه زخم، لپتوسپیرا، عوامل ویروسی نظیر انواعی از هپاتیت‌ها، عوامل تک یاخته ای نظیر آمیب ژیاردیا و تخم انگل‌های پریاخته ای نظیر کرم شلاقی، آسکاریس و۰۰۰ از طریق فاضلاب و لجن فاضلاب مصرف شده باعث ایجاد بیماری می‌شود.

بخشی از فهرست مطالب پاورپوینت تصفیه فاضلاب صنایع نساجی :

مقدمه

انواع فاضلاب

علل لزوم تصفیه فاضلاب

اهداف ویژه تصفیه فاضلاب

آب درصنایع نساجی

موارد صنایع نساجی در ایران

شناخت الیاف مصرفی در صنعت نساجی

شناخت فرایندهای صنایع نساجی

Scouring

سفید گری (Bleaching)

رنگرزی

فرایند های رنگرزی

دسته بندی رنگ

تقسیم بندی رنگها

چاپ(Printing)

منابع اصلی تولید پساب چاپ

آلاینده های اصلی فرایند چاپ

ویژگی های پساب نساجی

مشخصات پساب فرایند های مختلف در صنعت نساجی

کیفیت پساب در فرایندهای مختلف نساجی

بارهای آلودگی حاصل از فرایندهای مختلف نساجی

روش های تصفیه کلی

چگونه آب لجن بخوریم؟ (عکس)

مطالعه بیشتر