پاورپوینت فصل سوم کتاب برنامه آموزش و پرورش پیش از دبستان مفیدی

پاورپوینت فصل سوم کتاب برنامه آموزش و پرورش پیش از دبستان مفیدی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل سوم کتاب برنامه آموزش و پرورش پیش از دبستان مفیدی

در این بخش دانلود پاورپوینت فصل سوم کتاب برنامه آموزش و پرورش پیش از دبستان مفیدی رشد جسمی و حرکتی با فرمت ppt در ۴۰ اسلاید قابل ویرایش برای استفاده دانشجویان رشته علوم تربیتی (گرایش پیش‌دبستانی) در درسهای «برنامه‌ریزی در دوره پیش از دبستان» و «آموزش و پرورش پیش‌دبستانی» در دوره کارشناسی آماده دانلود گردیده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

دانلود پاورپوینت فصل سوم کتاب برنامه آموزش و پرورش پیش از دبستان مفیدی

بخشی از متن :

رشد جسمی و حرکتی یک کودک تحت تاثیر عواملی مانند ژنتیک،وضیعت تغذیه،شرایط عمومی بدن و فرصت برای حرکت و تمرینهای ورزشی قرار می گیرد.

رشد حرکتی به صورت الگوی قابل پیش بینی جریان داردو توالی رشدکودک درطی عبور از مراحل رشدحرکتی تقریبا ثابت است.

تربیت ویژه یا مهرکات خاص به بهبود کیفیت مهارتهای کسب شده کمک می کند و این تنها در صورتی است که کودک به مرحله لازم و آمادگی جسمی رسیده باشد.

سالهای اولیه ی کودکی مرحله ی مهمی برای یادگیری مهارت های حرکتی است سال های اولیه کودکی مرحله ایده الی برای یادگیری مهارت های حرکتی می باشد

زیرا:بدن کودکان در این مرحله مستعدتر از بدن نوجوانان و بزرگسالان است و درنتیجه یادگیری مهارت ها آسان تراست-کودکان دراین مرحله مهارتهای کسب شده ی کمتری دارندکه در یادگیری های جدید برایشان مشکل به وجود می آید-کودکان درای مرحله کنجکاوی بیشتری دارندو در یادگرفتن امور جدید مشتاق تر هستند و تلاش و کوشش بیشتری صرف می کنند.

استخوان ها و ماهیچه های کودکان در این مرحله در حال رشد و شکل گیری هستند کودکان همچنین با فعالیت زیاد یا بیش از حد نشستن در یک محل و بدون حرکت خیلی زود خسته می شوند .کودکان دراین مرحله ی اولیه ی کودکی تمایل زیادی به انجام کارهابایک دست پیدامی کنند و کودکان را باید به استفاده از دست راست و از طریق فعالیت های مناسب تشویق کرد کودکی که دست چپ است نباید وادار به استفاده ازدست راست شود که این امر باعث ایجاد اظطراب در او می شود.

مطالعه بیشتر