دانلود جزوه تاریخ تحول تعلیم و تربیت

دانلود جزوه تاریخ تحول تعلیم و تربیت
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه تاریخ تحول تعلیم و تربیت

در این بخش جزوه درس تاریخ تحول تعلیم و تربیت مورد استفاده دانشجویان رشته های علوم تربیتی و تربیت معلم و دیگر علاقه مندان آماده دانلود گردیده است که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.

محتویات فایل و جزوه درس تاریخ تحول تعلیم و تربیت شامل:

پاورپوینت زرتشت و جایگاه تعلیم و تربیت در آن در ۳۰ اسلاید

پاورپوینت آیین یهودیت و جایگاه تعلیم و تربیت در ۳۰ اسلاید

پاورپوینت آیین یهودیت و تعلیم و تربیت در آن در ۲۸ اسلاید

پاورپوینت آیین یهود و تعلیم و تربیت در ۲۵ اسلاید

پاورپوینت آیین زرتشت در ۴۵ اسلاید

پاورپوینت زرتشت در ۳۲ اسلاید

چندین مقالات مرتبط با درس

بخشی از متن پاورپوینت آیین یهود و تعلیم و تربیت:

مقدمه

دین یهود با قدمت ۳۳۰۰ ساله از قدیمی ترین ادیان صاحب شریعت و یا از ادیان توحیدی است که دارای تعالیم و مناسک ویژه است. دین یهود همانند همه ادیان در طول تاریخ در تلاش بوده تا پیروانش را با اهداف ایدئولوژیک خود تحت تعلیم و تربیت ویژه‌ای قرار بدهد، اما بدون تردید قوم یهود از جهاتی با سایر ملت ها متفاوت است؛ خصوصیات که از طریق تورات، تلمود و علمای یهود بر آنان القاء شده و به صورت یک شخصیت و روحیات ثابت ظهور نموده است، یهودیان بر اساس آموزه های افراطی قومی در تعامل اجتماعی خود دچار (خود شیفتگی) شده‌اند که این امر سبب روحیه «دورگزینی» در آنان شده است.

این اختلال رفتار اجتماعی آنان را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است. با اینکه یهودان در میان ملت های جهان پراکنده بوده‌اند، اما همواره با برخی از هنجارها و شاخص های ویژه‌ای تمایز داشته‌اند. اختلالات شخصیتی در یهود ناسازگاری با سایر ملل و در نهایت آوارگی و جابجایی آنان را موجب شده است و آوارگی و کینه ورزی آنان نسبت به سایر ملت ها ترس و وحشت و اخلاق دوگانه را در آنان فراهم نموده است.

رژیم نازیسم اسرائیل نیز از همان آموزه های تورات، تلمود و اندیشه های رجال دینی سود برده است و این آموزه ها اساس نظام فکری این رژیم را تشکیل داده است و در نظام آموزش و پرورش جدید نیز به شکل کاملا نظام یافته‌ای در جامعه نوین یهودی به نسل جدید یهودیان منتقل می گردد. در این تحقیق سعی شده مجموعه ای از آموزه های که در این مورد تعلیم و تربیت قرار می گیرد و نیز خصلت های قومی که به صورت یک ارزش از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود مورد بررسی قرار گیرد.

مطالعه بیشتر