دانلود جزوه مبانی روانشناسی ورزش

دانلود جزوه مبانی روانشناسی ورزش
نوع فایل
word
حجم فایل
93kb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه مبانی روانشناسی ورزش

دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل جزوه مبانی روانشناسی ورزش می باشد که با فرمت ورد در ۳۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.

بخشی از متن:

روانشناسی ورزشی چیست؟

روانشناسی ورزش محدوده ای از موضوعات شامل انگیزه، پایداری و موفقیت، ملاحظات روانشناختی در صدمات ورزشی و توانبخشی، روش های مشاوره با ورزشکاران،ارزیابی استعدادها، پیگیری تمرینات، خودباوری برای موفقیت، مهارت های ورزشی، ورزش جوانان و روش های بالابردن کارایی و خود تنظیمی را دربرمیگیرد.

هرچند که قالب برداشت عمومی چنین است که روانشناسی ورزش تنها مربوط به ورزشکاران حرفه ای است. اما این حوضه ی تخصصی دربرگیرنده ی محدوده ی وسیعی از موضوعات علمی کلینیکی و کاربردی مربوط به ورزش و تمرینات است.

دو زمینه اصلی در روانشناسی ورزش وجود دارد:

  • کاربرد روانشناسی در بالابردن انگیزه و کارایی
  • تاثیر ورزش در بهبود سلامت روانی و عمومی

 روانشناسیی ورزش چه کاری انجام میدهد؟

  • بهبود کارایی از طریق به کارگیری مهارت های روانشناسی
  • موضوعات مربوط به سلامت روانی ورزشکاران
  • همکاری با سازمانها و نهادهای متولی ورزش
  • عوامل رشدی و اجتماعی موثر بر مشارکت ورزشی

با وجودی که روانشناسی ورزشی یکی از رشته های روانشناسی محسوب میگردد. اما معمولا دوره های آموزشی آن در دانشکده های تربیت بدنی و ورزش ارائه میگردد. نه در دانشکده های روانشناسی . البته در دانشکده های روانشناسی درسی به عنوان روانشناسی ورزش ارائه میشود.

این حرفه(روانشناسی ورزش) برای چه کسانی مناسب است؟

هر فرد تنها بر اساس تناسب با نیازها، علایق، استعداد و اهدافش میتواتد در مورد یک حرفه تصمیم بگیرد. اگر کسی به ورزش و تمرینات ورزشی علاقه مند نباشد، احتمالا این حرفه مناسب او نباشد. اما اگر فردی از کمک به دیگران برای رسیدن به حداکثر توانایی هایش، حل مسائل پیچیده و کار کردن در غالب یک تیم لذت میبرد، احتمالا روانشناسی ورزش شغل مناسبی برای او باشد.

مطالعه بیشتر