جزوه قراردادهای بیمه word

جزوه قراردادهای بیمه word
نوع فایل
word
حجم فایل
54kb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه قراردادهای بیمه word

دانشجویان و کاربران گرامی ، محتوای این فایل جامع ترین و کامل ترین فایل دانلود جزوه قراردادهای بیمه می باشد. این فایل شامل ۳۰ صفحه می باشد که در قالب فرمت ورد تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

 دانلود جزوه قراردادهای بیمه با فرمت ورد word با قابلیت ویرایش در ۳۰ صفحه

تعریف بیمه :

«بیمه عقدی است که به موجب آن یک طرف تعهد می‌کند در ازای پرداخت وجه یا وجوهی ازسوی طرف دیگر در صورت وقوع یا بروز حادثه، خسارت وارده بر او را جبران نموده یا وجه معینی بپردازد. متعهد را بیمه‌گر، طرف تعهد را بیمه‌گذار، وجهی را که بیمه‌گذار به بیمه‌گر می‌پردازد حق بیمه و آنچه را که بیمه می‌شود موضوع بیمه نامند.»

تاریخچه بیمه :

ابتدای قرن هفدهم میلادی، بازرگانان و کشتی داران انگلیسی پیمانی را پایه گذاری کردند که میتوان آن را اولین شکل از بیمه امروزی دانست. آنها در کافه ای در لندن به نام لویدز گرد هم آمدند و با یکدیگر قرارداد کردند تا در سود و زیان سفرهای دریایی با یکدیگر سهیم باشند. در حقیقت آنها شرکت بیمه لویدز را پایه گذاری نمودند که امروزه نیز به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای فعال در صنعت بیمه شناخته می شود.

در سال ۱۶۶۶ میلادی پس از آتش سوزی بزرگ لندن، مسئولان و سرمایه داران شهر لندن در کافه لویدز گرد هم جمع شدند تا علت وقوع چنین حادثه ای را ریشه یابی کنند و مانع از تکرار آن در آینده شوند. یکی از راه هایی که مورد تصویب آن ها قرار گرفت، تقسیم کردن خسارت های سنگین بین تعداد زیادی از مردم بود.

تاریخچه بیمه در ایران :

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است. نخستین بار در سال ۱۲۸۹ خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تأسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند. تاسیس شرکت سهامی بیمه ایران در ۱۵ آبان ۱۳۱۴ و تصویب قانون بیمه در هفتم اردیبهشت ۱۳۱۶ را باید نقطه آغاز تحولات بازار بیمه کشور دانست. با تصویب این قانون حدود ۱۰ شرکت بیمه خارجی، شعب و نمایندگی های خود در ایران را ثبت کردند.

درسال ۱۳۲۹ نخستین شرکت بیمه خصوصی ایرانی به نام ”بیمه شرق“ تأسیس شد و پس از آن در دهه های بعد، تعداد دیگری از شرکت های بیمه خصوصی ایرانی و یا با سرمایه گذاری مشترک ایرانی و خارجی در ایران آغاز به فعالیت کردند.

انواع تقسیم بندی های بیمه :

بیمه‌ها به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  1. اشخاص
  2. اموال
  3. مسئولیت

بیمه اشخاص شامل :

  1. عمر
  2. حادثه
  3. درمان

بیمه اموال شامل:

  1. بیمه اتومبیل ( شخص ثالث ، بدنه)
  2. آتش سوزی
  3. بیمه های مهندسی
  4. بیمه حمل و نقل ( صادرات ، واردات ، ترانزیت ، داخلی)

مطالعه بیشتر