خلاصه کتاب علم و تمدن در اسلام

خلاصه کتاب علم و تمدن در اسلام
نوع فایل
pdf
حجم فایل
565kb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانشجویان و کاربران گرامی،محتوای این فایل خلاصه کتاب علم و تمدن در اسلام اثر سید حسین نصر ترجمه احمد آرام تا آخر فصل ششم می باشد که با فرمت pdf در ۱۲ صفحه تهیه و تدوین گردیده است.

معرفی کتاب علم و تمدن در اسلام اثر سید حسین نصر

توصیفی که پس از این علم اسلامی خواهد آمد، ممکن است در خاور و باختر مایه شگفتی بعضی از خوانندگان شود، گو اینکه این شگفتی در هر سو به دلیلی دیگر باشد. درباره شایستگی نویسنده یا آشنایی او با طرز تفکر غربی ما هیچ تردیدی نمی تواند وجود داشته باشد. سیدحسین نصر، در اروپا درس خوانده و…
میراث مکتوب سهم تمدن اسلامی در تاریخ علم موضوعی است که همیشه علاقه مندان و متخصصان تاریخ علم و اسلام شناسی را به خود مشغول داشته است.
دکتر سید حسین نصر، اسلام شناس پرآوازۀ ایرانی، جزو سلسله کتاب های تاریخ علم، علم و تمدن در اسلام را به نگارش درآورد تا بدین نیاز پاسخی گفته باشد. برای آشناسازی خوانندگان غیر متخصص با علوم اسلامی، نویسنده از ارجاعات مفصل و بحث های تخصصی پردامنه در زمینۀ تاریخ علم پرهیز کرده است. نتیجۀ این کوشش کتابی است دربارۀ شاخه های مختلف علم در تمدن اسلامی به زبان ساده و خلاصه، در عین حال برگرفته از آخرین پژوهش های علمی.

این کتاب توسط استاد احمد آرام ترجمه شده است.

این کتاب با هدف مطرح کردن یک دوره کامل تاریخ علوم که محدود به متخصصین فن نباشد تالیف شده و همچنین یک دوره تاریخ علوم هر عصر را با توجه به آخرین تحقیقات علمی عرضه می دارد. در این کتاب از فصول علوم گوناگون اسلامی قسمتهایی انتخاب شده است. کوشش مولف این بوده است که تمامیت تاریخ علوم اسلامی و روش علمی مسلمین و نمونه های از آثار برجسته آنان را جلوه گر سازد.
اصل این کتاب در آغاز امر توسط دانشگاه هارواد در سال ۱۹۶۸ انتشار یافت.چهره های جهانی علوم اسلامی، شالوده دستگاه تعلیم و سازمانهای تربیتی، جهان شناسی، هیئت، جغرافیا و تاریخ طبیعی و … برخی از عناوین این کتاب هستند.

مطالعه بیشتر