دانلود جزوه نظام سیاسی و دولت در اسلام دکتر فیرحی همراه نمونه سوالات

دانلود جزوه نظام سیاسی و دولت در اسلام دکتر فیرحی همراه نمونه سوالات
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
8,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه نظام سیاسی و دولت در اسلام دکتر فیرحی همراه نمونه سوالات

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس نظام سیاسی و دولت در اسلام دکتر فیرحی بهمراه نمونه سوالات می باشد .این جزوه شامل ۲۷ صفحه تایپ شده بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و با فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه نظام سیاسی و دولت در اسلام دکتر فیرحی همراه نمونه سوالات

 جزوه نظام سیاسی و دولت در اسلام دکتر فیرحی بهمراه نمونه سوالات مناسب برای دانشجویان رشته علوم سیاسی و فقه سیاسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «نظام سیاسی و دولت در اسلام»

نگاهی مختصر بر کتاب

در این کتاب سه گونه کلان از نطریه‌های نظام سیاسی شیعه، اهل سنت و خوارج طرح شده و کوشش شده است هر یک از سه گونه نظریه‌ها به دوران قدیم و جدید تقسیم شود. بدین‌سان، ضمن توضیح ویژگیهای عمومی مهم‌ترین نظریه‌های شش‌گانه در تفکر اسلامی، تلاش شده است مناسبات درونی این نظریه‌ها، تأثیر آنها بر یکدیگر و تأثر آنها از یکدیگر در درون تفکر اسلامی، و نیز تأثیرات برخی جریانهای بزرگ فکری و خارج از تمدن اسلامی، از جمله تجدد غربی، در سیمای عمومی نظریه‌های نظام سیاسی در اسلام ارزیابی شود. بخش مستقلی نیز به نظریه‌های نظام سیاسی در جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است. بخش پایانی کتاب شامل منابع فارسی و لاتین است.

مقدمه: درآمدی بر نظریه‌های نظام سیاسی در اسلام
پینوشتهای مقدمه
بخش اول: چهارچوب نظری
فصل اول: مفهوم نظام سیاسی و دولت؛ قلمرو مطالعه
فصل دوم: سیمای عمومی نظام سیاسی و دولت در اسلام
فصل سوم: تحولات نظریه‌های نظام سیاسی در اسلام
بخش دوم: نظریه‌های نظام سیاسی اهل سنّت
فصل چهارم:مختصات عمومی خلافت اسلامی
فصل پنجم: نظام سیاسی قدیم اهل سنّت
فصل ششم: نظریه‌های خلافت جدید
بخش سوم: نظریه‌های نظام سیاسی شیعه
فصل هفتم: مختصات عمومی امامت شیعه
فصل هشتم: شیعه و نظام سیاسی مشروطه
فصل نهم: شیعه و نظام جمهوری اسلامی

مطالعه بیشتر