تحقیق درس آسیب شناسی اجتماعی با موضوع چند همسری یا پلی گامی

تحقیق درس آسیب شناسی اجتماعی با موضوع چند همسری یا پلی گامی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
160kb
نویسنده
7,800 تومان

توضیحات فایل:

تحقیق درس آسیب شناسی اجتماعی با موضوع چند همسری یا پلی گامی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق درس آسیب شناسی اجتماعی با موضوع چند همسری یا پلی گامی با فرمت ppt در ۱۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

این پاورپوینت در ۱۲ اسلاید طبق موارد زیر ارایه شده است:

محتوای اسلاید ۲

پلی گامی یا چند همسری چیست؟

چندهمسری یا چندکامی :

وضعیتی است که در آن زن یا مرد بیش از یک همسر دارند. چندهمسری شامل دو نوع چندزنی و چندشوهری می‌شود. چندزنی حالتی است که در آن مرد در یک زمان با چند زن ازدواج کند. چندشوهری حالتی است که زن به‌طور هم‌زمان دو شوهر یا بیشتر داشته باشد

نگاه ادیان به چند همسری :

  • چندهمسری در مسیحیت (جز برخی فرقه‌ها مثل مورمون‌ها) مًمنوع است؛ در حالی که در هندوگرایی، یهودیت و اسلام، چندزنی با شرایط خاص جایز شمرده می‌شود.
  • در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته زندگی زناشویی فقط به صورت تک‌همسری است و مرد یا زن به‌طور قانونی نمی‌توانند در یک زمان با بیش از یک نفر ازدواج کنند. اما چندهمسری هنوز جایگاه خود را در بسیاری از جوامع و فرهنگ‌ها حفظ کرده‌است.
  • مفهوم دقیق چندهمسری چندان روشن نیست و این به فقدان تعریف دقیق از «همسر» بازمی‌گردد. معمولاً تعریف همسر در چندهمسری به روابطی محدود نمی‌شود که توسط دولت به رسمیت شناخته شده‌اند. اما این که دقیقاً چه نوع رابطه‌ای را می‌توان «همسری» در نظر گرفت به درستی مشخص نیست. در سوسیوبیولوژی و جانورشناسی اصطلاح چندهمسری به هر نوع جفت‌گیری چندگانه اشاره دارد.

محتوای اسلاید ۹

آسیب های چند همسری برای زنان

به طور معمول چند همسری اغلب در مردان رایج است، بنابراین آسیب های مربوط به چند همسری مانند آسیب های خیانت از این زاویه بررسی می شود.

آسیب های رایج شامل موارد زیر می باشد:

چند همسری معمولا موجب از هم پاشیده شدن خانواده ها و طلاق می شود.

آثار روانی چند همسر داشتن شوهر معمولا برای خانمها بسیار شدیدتر است و ممکن است منجر به اختلالات روانی از قبیل افسردگی و اختلالات اضطرابی شود.

چند زنی موجب می شود که زن احساس بی کفایتی و احساسات مرتبط با نادیده گرفته شدن داشته باشد….

مطالعه بیشتر