دانلود جزوه قرائت و درک متون تفسیری پیام نور

دانلود جزوه قرائت و درک متون تفسیری پیام نور
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
8,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه قرائت و درک متون تفسیری پیام نور

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه قرائت و درک متون تفسیری پیام نور رشته الهیات گرایش علوم قرآن و حدیث کارشناسی با فرمت pdf در ۲۱۹ صفحه می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین جزوه قرائت و درک متون تفسیری پیام نور

درس قرائت و درک متون تفسیری از جمله درس های جدیدی است که برای رشته علوم قران و حدیث در نظر گرفته شده است هدف از قرار دادن این درس در مجموعه درس های این رشته کسب توانایی دریافت مفاهیم متون مختلف تفسیری است.

گستره و تنوع ابعاد محتوایی قران مجید زمینه ساز نگرش های مختلف مفسران به این کتاب آسمانی است که هر یک از آنان در تفسیر قران کریم با نگاه به یکی از آن ابعاد مبادرت به تفسیر کرده اند. علاوه بر این مفسران دارای گرایش های مختلف کلامی، فقهی، اجتماعی و … بوده اند، و به طور طبیعی این رویکردها در نگاه ایشان به قران موثر بوده است.

و از طرفی نقش آفرینی ادبیات زمان تالیف که شیوه های نگارشی مفسران را تحت تاثیر قرار میدهد از اهمیت خاص برخوردار می باشد که در کنار گرایش های مختلف مذکور مفاهیم ویژه ای را ارائه خواهد داد. بر این اساس دانشجویی که می خواهد متون تفسیری را با نگرش های مختلف مورد مطالعه قرار دهد می بایست با این تنوع انتخاب متون، مرتبط گشته و از آنها بهره گیری نماید. برای دستیابی به چنین هدفی پیش بینی شده است که دانشجو از تفاسیر مختلف، در محدوده یک سوره یا یک بخش از قران کریم روبرو شود تا بتواند در حالی که موضوع تفسیر آیات واحدی را ملاحظه می کند تفاوت روش ها و گرایش های تفسیری و شیوه های نگارشی هر تفسیر را تطبیق و مقایسه نماید.

مطالعه بیشتر