دانلود نکات کاربردی عملیاتی قانون مالیات بر ارزش افزوده

دانلود نکات کاربردی عملیاتی قانون مالیات بر ارزش افزوده
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود نکات کاربردی عملیاتی قانون مالیات بر ارزش افزوده

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین فایل نکات کاربردی عملیاتی قانون مالیات بر ارزش افزوده جهت آزمون های تعیین سطح در قالب pdf در ۳۸ صفحه آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

فایل نکات کاربردی عملیاتی قانون مالیات بر ارزش افزوده

نکات مهم و کلیدی درباره مالیات بر ارزش افزوده

حسابداری، حسابرسی و مدیریت مالی

بخش اول: قانون مالیات بر ارزش افزوده

بخش دوم: نکات کاربردی – عملیاتی

مالیات بر ارزش افزوده چیه ؟

مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات چند مرحله ای و غیر مستقیم که بر کالاها و خدمات تعلق می گیرد که مصرف کننده نهایی اون رو به همراه بهای خرید و خدمات پرداخت میکنه و البته دریافت کننده موظف اون رو به خزانه دولت واریز کنند.

ارزش افزوده در اصلاح لغوی یعنی افزایش ارزش یک محصول از ابتدای تولید تا مرحله تکمیل . مثلا شما یک کیف را در نظر بگیرید کیف که از ابتدا کیف نبوده است در ابتدا پارچه یا چرمی بوده که خریداری شده بعد برش داده شده و در مرحله بعد روی ان طرح زده شده بعد دوخته شده و در نهایت در اختیار مغازه دار برای فروش قرار گرفته است . کیف دوخته شده ارزشی برابر با آن پارچه اولیه ندارد و در هر مرحله که روی آن کار شده است بر اررزش آن افزده گردیده و قیمتش بالاتر رفته است این افزایش قیمت به دلیل زحمتی است که در مراحل مختلف روی آن اعمال شده تا در نهایت به صورت یک کیف در بازار به فروش برسد .

تعریف ارزش افزوده:

منظور از ارزش افزوده تفاوت بین ارزش مجموع کالاها و خدمات عرضه شده با مجموع ارزش کالا یا خدمات خریداری شده در یک دوره مالیاتی می باشد. به عنوان مثال چنانچه مجموع مبلغ کالا و خدمات عرضه شده توسط یک واحد اقتصادی در یک دوره مالیاتی ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و مجموع خرید کالا و خدمات آن در همان دوره مالیاتی ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال باشد، مبلغ ارزش افزوده دوره مذکور ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد که از تفاوت بین دو رقم ذکر شده حاصل می شود.

چند نوع مالیات بر ارزش افزوده در قانون مقرر شده است ؟

در قانون سه نوع مالیات بر ارزش افزوده مقرر گردیده است :

  • مالیات بر ارزش افزوده از نوع مصرفی
  • مالیات بر ارزش افزوده از نوع درآمدی
  • مالیات بر ارزش افزوده از نوع تولیدی

مطالعه بیشتر