دانلود پاورپوینت کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز

دانلود پاورپوینت کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
9,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دو نمونه پاورپوینت و خلاصه ۴ فصل اول کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز مترجمان علی پارسائیان‌، محمد اعرابی‌ با فرمت ppt در ۴۰ و ۴۹ اسلاید قابل ویرایش می باشد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمت هایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.

فهرست فصول پاورپوینت کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز :

فصل ۱: پیش درآمدی بر رفتار سازمانی

فصل ۲: رفتار سازمانی در سطح جهانی

فصل ۳: مبانی رفتار فرد

فصل ۴: انگیزش

بخشی از متن:

فصل ۱: پیش درآمدی بر رفتار سازمانی

تعریف رفتار سازمانی:

در مرحله عمل مطالعه افراد انسانی را مطالعه رفتار سازمانی می نامند. رفتار سازمانی عبارت است از مطالعه منظم (سیستماتیک) عملیات، اقدامات، کارها و نگرش های افرادی که سازمان را تشکیل می دهند. در رشته رفتار سازمانی مطالعه منظم جایگزین قضاوت مشهودی می شود، یعنی مدارک و شواهد علمی که در شرایط کنترل شده جمع آوری می شود، به شیوه ای معقول مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد و در رابطه با هر

معلولی در پی علت بر می آید. در رابطه با عملکرد فرد نیز سه عامل نقش اساسی دارند: تولید (بهره وری)، غیبت و جابجایی کارکنان. مدیران به کیفیت و کمیت تولید کارکنان توجه دارند، حال آن که غیبت و جابجایی کارکنان بر بازده و تولید آنان اثر معکوس دارد. جابجایی کارکنان موجب افزایش هزینه ها می شود و سازمان همواره با افرادی کم تجربه کار می کند. مدیران به سه علت به رضایت شغلی کارکنان توجه دارند:

(۱می توان بین رضایت شغلی فرد و تولید یا بهره وری یک رابطه مستقیم مشاهده کرد.

(۲رضایت شغلی فرد با میزان غیبت و جابجایی او رابطه معکوس دارد.

(۳مدیران در برابر کارکنان احساس مسئولیت انسانی می کنند. واژه سازمان در آخرین بخش تعریف نشان می دهد که رفتار سازمانی، رفتار فرد یا گروه را در رابطه با کار مورد توجه قرار می دهد.

مطالعه بیشتر