دانلود جزوه و اسلایدهای درس مقدمات بیومکانیک ورزشی

دانلود جزوه و اسلایدهای درس مقدمات بیومکانیک ورزشی
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه و اسلایدهای درس مقدمات بیومکانیک ورزشی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه و اسلایدهای درس مقدمات بیومکانیک ورزشی ویرایش جدید با فرمت pdf و ppt می باشد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمت هایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.

منابع جزوه :

۱_مقدمات بیومکانیک ورزشی ،نویسنده :دکتر حیدر صادقی انتشارات سمت

۲ _بیومکانیک ورزش و تمرین،مترجمان:دکتر رسول حمایت طلب،مهندس لیلا رشیدی رستمی،انتشارات علم و حرکت

بخشی از متن جزوه و اسلایدهای درس مقدمات بیومکانیک ورزشی :

بخش ششم تجزیه و تحلیل بیو مکانیکی شنای کرال سینه

حرکت اجسام در سیالات:

در بسیاری از ورزش‌ها، بدن ورزشکار در تماس با آب یا هوا است.

به دونده‌ای توجه کنید که در حال دویدن است  ویاحرکت توپ فوتبال نیز به عنوان یک پرتابه تحت تاثیر هوا قرار می‌گیرد ولی اثرات منفی سیال بر روی توپ بسیار ناچیز است که می توان منصفانه ازآن چشم پوشی کرد .

شناگری را در نظر بگیرید که در آب مشغول شناست،حرکت این هم بیشتر تحت تاثیر محیط سیالی که در آن در حال حرکت می باشد واقع میشود.

غوطه وری در آب

قابلیت غوطه وری یک جسم در آب (بدست آوردن و حفظ وضعیت ساکن  در سطح آب) که در اکثر ورزشهای آبی از اهمیت خاصی برخوردار است. به طور مثال در شنا ،قابلیت غوطه وری شناگر در موقعیت  شنا کردن در سطوح مقدماتی و قهرمانی اثر متفاوت می باشد.

بطور منطقی کسی که راحت تر در آب غوطه ور شود بهتر می تواند فن شناوری را بیاموزد و چنین شناگری برای حرکت در آب با مقاومت کمتری مواجه می شود.

نیروی شناور

در شکل زیر شناگری را که در وضعیت افقی و غوطه ور در سطح آب است.

چون ورزشکار در این وضعیت بطور متعادل روی آب قرار گرفته است.

باید حاصل جمع نیرو های وارده بر او در هر جهت برابر صفر باشد. در جهت عمودی نیروهای عمل کننده را وزن بدن شناگر و بطور وضوح برایند نیروهای عمودی به طرف بالا(که نیروی شناور خوانده می شود) که آب بر ورزشکار وارد می کند باید برابر با مقدار وزن بدن شناگر باشد.

مطالعه بیشتر