دانلود جامع ترین جزوه حقوق مالیه با قابلیت سرچ

دانلود جامع ترین جزوه حقوق مالیه با قابلیت سرچ
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه حقوق مالیه با قابلیت سرچ

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین جزوه حقوق مالیه با قابلیت سرچ و جستجو با فرمت pdf در ۸۲ صفحه می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جامع ترین جزوه حقوق مالیه با قابلیت سرچ

بخشی از متن:

قرار است که سه دادرسی مهم و عمده درامور مالی و مسائل مرتبط با حقوق مالیه عمومی را در این درس بررسی کنیم:

دادرسی اول عبارت است از دادرسی مالیاتی؛بعد از اینکه مالیات را توضیح دادیم و قرار بر این شد که اختلافات موجود بین مؤدّی ودستگاه مالیاتی را بررسی کنیم،وارد اولین دادرسی یعنی دادرسی مالیاتی میشویم. این دادرسی دادرسی مالیاتی از تقدیم اظهارنامۀ مالیاتی آغاز میشود.

برای مثال ما اگر قرار است که مطلبی را به شکلی به اطلاع شخصی برسانیم که بعداً نتواند انکارش کند،چاره ای جز ارسال اظهارنامۀ قانونی نداریم)قانونی-محکم-مستند-غیر قابل انکار امّا اگرفرد را شفاهاً یا با تلفن یا نامه ی عادی از طریق قانون تأیید نشده باشد یا روش های دیگر از موضوع خبردار ساختیم قابل انکار میباشد. این نوع اظهارنامه،اظهار نامۀ حقوقی و قضایی است.اظهارنامه ای که از طریق دستگاه قضایی ابلاغ میشود.

اظهار نامۀ مالیاتی:در این نوع اظهارنامه ما اظهارات خود را در باب درآمد ها و هزینه های یک سال به سازمان امورمالیاتی کشور میفرستیم. منظور از ارسال این اظهارنامه چیست؟ این است که ما به عنوان مؤدّی یا کسی که مطابق ماده یک قانون مالیاتهای مستقیم دارای درآمدی هستیم،این میزان درآمد را با هزینه ها به اداره امور مالیاتی اعلام کنیم تا اگرچه درآمد ما مشمول مالیات بود به وسیله ی سازمان امور مالیاتی محاسبه و به ما اعلام گردد.

بنابراین اظهارنامۀ مالیاتی کارنامه ایست مالی که همه ساله اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول و حتی غیر مشمول مالیات که سالیانه درآمدی کسب میکنند،آن را به منظور محاسبه مالیات خودشان به سازمان امور مالیاتی کشور تقدیم میکنند.

مطالعه بیشتر