دانلود جامع ترین پاورپوینت ارگونومی و ورزش

دانلود جامع ترین پاورپوینت ارگونومی و ورزش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین پاورپوینت ارگونومی و ورزش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین پاورپوینت درس مهندسی فاکتورهای انسانی با موضوع: ارگونومی و ورزش با فرمت ppt در ۳۵ اسلاید قابل ویرایش می باشد که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت:

محتوای اسلاید ۳

ارگونومی

موضوع اصلی علم ارگونومی یا مهندسی فاکتور های انسانی به بررسی روابط انسان با محیط کارش با هدف بهینه سازی شرایط زندگی و کاری او بر می گردد.

یعنی ویژگی ها و توانایی های ذاتی انسانی به منظور تطبیق کار با انسان و بر عکس مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد.
ارگونومی در شکل آکادمیک یا دانشگاهی خود، یکی از دروس رشته های مهندسی صنایع، بهداشت صنعتی، طراحی صنعتی و… می باشد.

ارگونومی در برخی از کشور ها مانند آمریکا، کانادا، سوئد و … به صورت یک رشته تحصیلی مستقل نیز ارائه می شود.

محتوای اسلاید ۴

ارگونومی دو هدف مهم دارد:

هدف اول

افزایش کارایی و بازده انجام کار ، افزایش سهولت کاربرد، کاهش خطا و افزایش بهره وری

هدف دوم

تقویت بعضی از ارزش های انسانی مطلوب از جمله افزایش ایمنی، کاهش خستگی و تنش، افزایش راحتی، افزایش مقبولیت نزد کاربر، افزایش میزان رضایت شغلی و بهبود کیفیت زندگی است.

این دو عامل به ما نشان می دهند که در هر کاربرد خاص معمولاً فقط دسته ای از اهداف بیشترین اهمیت را دارند و این اهداف عموماً به هم وابسته است

محتوای اسلاید ۹

طرز قرارگیری بدن و ارگونومی ارگونومیک

درد غالبا در اثر حفظ مداوم یک حالت نادرست قرارگیری بدن ایجاد میشود. مثال های رایج آن شامل:

تایپ همزمان با صحبت تلفنی با نگه داشتن گوشی تلفن در گودی گردن، چرخاندن مداوم سر از چپ به راست هنگام تایپ از روی یک متن و نگاه کردن به صفحه کامپیوتر و یا فقط با نشستن به مدت طولانی هستند.
ارگونومیک به نگه داشتن بدن در حالت صحیح کمک میکند. صندلی هایی با طراحی ارگونومیک، بالشت ها، پد های بالشتک دار برای ماوس و خود ماوسی که با شیوه ارگونومیک طراحی شده باشد در کاهش و پیشگیری چنین ناراحتی هایی بسیار موثر هستند.

مطالعه بیشتر