دانلود فایل فصل نهم کتاب حقوق بین‌الملل عمومی‌ بیگدلی‌ word

دانلود فایل فصل نهم کتاب حقوق بین‌الملل عمومی‌ بیگدلی‌ word
نوع فایل
word
حجم فایل
73kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل فصل نهم کتاب حقوق بین‌الملل عمومی‌ بیگدلی‌ word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین خلاصه فصل نهم کتاب حقوق بین‌الملل عمومی‌ تالیف محمدرضا ضیائی بیگدلی‌ با فرمت word در ۳۵ صفحه می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن:

حقوق دیپلماتیک و کنسولی

روابط دیپلماتیک و کنسولی میان کشورها از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است.

پس از به وجود آمدن پدیده کشور، رویه بین المللی حاکی از آن است که یکی از مطمئن ترین ملاک ها برای حاکمیت یک کشور صلاحیت مذاکره و برقراری روابط دیپلماتیک و کنسولی باسایرکشورها و حضور در سازمان های بین المللی و مشارکت در فعالیت آنهاست. (مثال :ایالت موجود در آمریکا-اسرائیل)

روابط دیپلماتیک کنسولی بخشی از روابط بین المللی است که حقوق بین المللی آنها را انتظام بخشیده و سازمان داده اما ایجاد نکرده است.

روابط دیپلماتیک و کنسولی روزه در دو شاخه” حقوق دیپلماتیک” و “حقوق کنسولی “مورد بررسی قرار می گیرد.

بخش اول :حقوق دیپلماتیک

تا سال ۱۸۱۵ کلیه قواعد حقوقی قابل اجرا در روابط دیپلماتیک ریشه عرفی داشت.

(تعریف عرف: تکرار اعمال یا رفتار مشابه توسط تابعان حقوقی بین المللی که به تدریج در روابط متقابل آنان با یکدیگر جنبه الزامی پیدا کرده)

در این سال پادشاهان اروپایی در کنگره وین تصمیم گرفتند تا حقوق مدون و نوشته را جایگزین حقوق عرفی کنند در سال ۲۱ نوامبر ۱۸ تنها موفق به تدوین سند ای در مورد سلسله مراتب ماموران دیپلماتیک معروف به مقررات وین شوند که این مقررات با این پروتکل اکسل لاشاپل کامل گردد این مقررات � همین نحوه کار خود را پیش می‌برد تا اینکه پس از جنگ جهانی دوم سازمان ملل متحد کمیسیون حقوق بین المللی را معمور تهیه و تنظیم معاهده های آن و جهانی در خصوص روابط دیپلماتیک نمود و  مجمع هم طبق معموریت با تهیه این طرح و ارائه آن به سازمان ملل و برگزاری کنفرانسی در بهار ۱۹۶۱ طرح را با اتفاق آرا به تصویب رساند

مباحث حقوق دیپلماتیک

۱ برقراری روابط دیپلماتیک

۲ مأموریت دیپلماتیک

۳ نقش و وظایف ماموران دیپلماتیک

۴ مصونیت ها و مزایای دیپلماتیک

۵ خاتمه مأموریت دیپلماتیک

مطالعه بیشتر