دانلود فایل pdf حقوق جزای اختصاصی ۱ جرایم علیه اشخاص دکتر صادقی

دانلود فایل pdf حقوق جزای اختصاصی ۱ جرایم علیه اشخاص دکتر صادقی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf حقوق جزای اختصاصی ۱ جرایم علیه اشخاص دکتر صادقی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین جزوه حقوق جزای اختصاصی ۱ جرایم علیه اشخاص بر مبنای کتاب دکتر میرمحمد صادقی با فرمت pdf در ۳۶ صفحه حاوی نکات مهم و کلیدی آماده دانلود گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه حقوق جزای اختصاصی ۱ جرایم علیه اشخاص

هر جرمی دارای عناصر مادی و روانی خاص است که ان را از سایر جرایم جدا می سازد.

بررسی این عناصر در رابطه با جرایم مختلف در شاخه ای از حقوق جزا که حقوق جزای اختصاصی نام دارد، انجام میشود که قدمت این رشته از رشته حقوق جزای عمومی بیشتر است.

تعدد جرایمی که در مجموعه قوانین کیفری وجود دارد باعث میشود که تنها بخشی از انها را بتوان در موارد درسی مورد بحث قرار داد، لذا شیوه معمول آن است که برای انجام دقیق تر این کار، جرایم را بر اساس این که علیه کدام یک از ارزش های مورد قبول جامعه بشری ارتکاب می یابند، دسته بندی می کنند.

که در حقوق جزای ایران تقسیم به جرایم علیه تمامیت جسمانی اشخاص و جرایم علیه حیثیت معنوی اشخاص، جرایم علیه اموال و مالکیت و جرایم علیه امنیت و اسایش عمومی میشود.

به طور کلی، از جرایم خشونت بار علیه جسم و جان افراد است که تنها دارایی واقعی انسان و جزیی از وجود او است و مجازاتش از قدیم در نظام های حقوقی مختلف سنگین بوده است و هرگاہ صدمات منجر به مرگ قربانی بشود به ویژہ انجا که مرتکب چنین نتیجه ای را به طور مستقیم یا غیر مستقیم قصد کرده باشد به شناعت عمل افزوده میشود و برچسب قاتل نیز بر پیشانی مجرم نقش می بندد.

اهمیت جرم قتل را نه تنها از میزان مجازات آن در نظام های حقوقی مختلف درک میکنیم بلکه مقررات ماهوی و شکلی دیگری نیز بر آن دلالت دارد،مثل این که در برخی کشورها مثل ایران و انگلستان، اکراه مجوز ارتکاب قتل عمدی نیست.

مطالعه بیشتر