دانلود پاورپوینت ارگونومی در شهر

دانلود پاورپوینت ارگونومی در شهر
نوع فایل
ppt
حجم فایل
451kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ارگونومی در شهر

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین پاورپوینت ارگونومی در شهر با فرمت ppt در ۱۹ اسلاید قابل ویرایش می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن :

محتوای اسلاید ۳

 مقدمه

شهر و فضـای شهری، از جنبه های مشترک بین شهروندان محسـوب می گـردد که شامـل مجموعـه ای از نیازها، تقابل و تعـاملات اجتماعـی می شـود. در این راستـا، به دلیل رعـایت سلامت و ایمنی در شهر و در مواجهه با سایر عناصر شهری، باید به کاربرد مبانی ارگونومی، به صورت تخصصی توجه گردد.

در این خصـوص سعـی شـده است تا ضمـن تشریح ارگونومی و دامنـه عملکـرد آن در ارتبـاط با محیط های شهـری، اصـول مرتبط با شهـر سـالم، ایمنـی شهری و ارتباط آن با ارگونومی، کاربرد ارگونومی در طراحـی مناسـب مبلمـان شهـری و موارد مشابه دیگر به طور دقیق، بررسی، و در قالب کتب و مقالات جهت بهره برداری کارشناسان و مسئولین حوزه های شهری، ارایه گردد .

شهرداری ها و کارشناسان حوزه شهر سازی میبایست نکات مهمی را در زمینه طراحی فضای شهری در نظر بگیرند . مواردی که کاربرد علم ارگونومی در آن بسیار مهم است عبارتند از :

™مبلمان شهری ( مبلمان و صندلی های پارک ها , ایستگاه های اتوبوس و مترو و…)

™پیاده رو ها و محل عبور و مرور افراد به ویژه معلولین

™استقرار ابزارهای خدماتی ( عابر بانک ها , باجه تلفن و…)

و مواردی از این قبیل .

که ما در این تحقیق به مهم ترین موضوع یعنی کاربرد ارگونومی در طراحی مبلمان و فضاهای شهری میپردازیم .

محتوای اسلاید ۱۰

الف) نقش ارگونومی در دستیابی به :

اصل اطلاعات قابل درک: از طریق بکارگیری اصول انتخاب و طراحی نمایشگرها (دیداری، شنیداری و …) به عنوان ابزارهای انتقال اطلاعات (تابلوها و علائم شهری)

اصل به حداقل رساندن خطا: با شناخت کافی از قابلیت ها و محدودیت های انسانی مبحث تلرانس خطا را با تمرکز بر حوزه خطاهای انسانی انتخاب و طراحی نمایشگرها و غیره را درست و مناسب طراحی کرد .

اصل تلاش فیزیکی پایین: در استفاده از مبلمان شهری تلاش فیزیکی پایین را با بهره گیری از حدود مناسب در طراحی المان ها برای افراد در نظر گرفت.

مطالعه بیشتر