دانلود جزوه روش تحقیق در حسابداری ویرایش جدید 

دانلود جزوه روش تحقیق در حسابداری ویرایش جدید 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه روش تحقیق در حسابداری ویرایش جدید 

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین جزوه روش تحقیق در حسابداری ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جزوه روش تحقیق در حسابداری ویرایش جدید :

مفاهیم پژوهش

الف : علم

علم در تعریفی مختصر کشف روابط علت و معلولی میان پدیده هاست . علم در پی افزایش شناخت ودرک انسان از جهان پیرامون خود ، خواص ذاتی فضا،ماده و انرژی و تاثیر متقابل آنها بر یکدیگر است.

نتیجه آنکه علم به معنی شناخت و معرفت نسبت به عالم هستی و یافتن قوانین حاکم بر طبیعت است و با کشفیات گسترده سروکار دارد. لذا ریشه آن در میل به دانستن و کنجکاوی انسان است.

ب: علم و تکنولوژی

تفاوت علم با تکنولوژی اساسا از اهداف این دو حوزه سرچشمه میگیرد.درحالی که علم در پی دستیابی به دانش جدید از جهان است ، تکنولوژی هر چند ارزش ذاتی چنین دانش و درک جدیدی را پذیرفته و ارج می نهد ، اما در محدوده دانش صرف ، یا کاربرد صرف این دانش در یک موقعیت خاص تعیین شده است.

پ: نظریه

نظریه ، از مجموعه ای از قضایای منطقی و وابسته به هم تشکیل شده است و ماهیت پدیده ای را بیان میکند.
نظریه یک فرضیه یا مجموعه ای از فرضیات است که در سطح تجربی محدودی ثابت شده است ولی تعمیم آن نیاز به آموزش هایی در سطح وسیعتر دارد.

ت : انواع نظریه

اندیشمندان نظریه های علمی را به چهار دسته به شرح زیر تقسیم کرده اند :

-۱ نظریه صوری

این نظریه قدیمی ترین نوع نظریه پردازی است که در طی آن کوشش میشود که پدیده مورد نظر تبیین گردد ، اما این تبیین پدیده به عواملی نسبت داده میشود که خود پیچیده و مبهم هستند . بهمین دلیل این نظریه از نقطه نظر علم مردود است…

۲- نظریه قیاسی

نظریه قیاسی نظریه ای است که در آن برای تبیین از یک پدیده مشخص بعنوان الگو استفاده می شود.

-۳ نظریه تقلیلی

این نظریه مشاهدات را بر اساس ماهیت فعالیت ها یا فرآیندهایی که آسانتر از مشاهده حادثه است تبیین میکند.

مطالعه بیشتر