دانلود خلاصه کتاب قانون اساسی ایران با آخرین اصلاحات‌ بهرام تاجانی

دانلود خلاصه کتاب قانون اساسی ایران با آخرین اصلاحات‌ بهرام تاجانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب قانون اساسی ایران با آخرین اصلاحات‌ بهرام تاجانی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین خلاصه کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با آخرین اصلاحات‌ بهرام تاجانی با فرمت pdf در ۱۰۹ صفحه می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مروری مختصر بر خلاصه کتاب:

این نوشتار اصول قانون اساسی را همراه با آخرین اصلاحات و تغییرات آن تشریح می‏کند. نگارنده در مقدمه به جایگاه و اهمیت قانون اساسی اشاره کرده و گزارشی از فعالیت‎های تجدید نظر شورای بازنگری قانون اساسی و اصلاحات و تغییرات مصوب سال ۱۳۶۸ ارائه می‏نماید. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از ۱۷۷ اصل تشکیل شده است.
فصل اول مشتمل بر ۱۴ اصل همه حوزه های ایمانی و اعتقادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و آموزشی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی شرح می‏دهد.
اصول فصل دوم به زبان، خط، تاریخ و پرچم رسمی کشور اختصاص یافته،
حقوق ملت در فصل سوم،
اقتصاد و امور دارایی در فصل چهارم هر یک با اصول مشخص و معین تبیین گردیده است.
حق حاکمیت ملت و قوای ناشی از آن در اصول فصل پنجم،
وظایف قانون مقننه مشتمل بر مجلس شورای اسلامی و اختیارات و صلاحیت مجلس و وظایف نمایندگان در فصل ششم
و وظایف شوراها در فصل هفتم آورده شده است.
وظایف رهبری و شورای رهبری، قوه مجریه، سیاست خارجی، قوه قضائیه، صدا و سیما، شورای عالی امنیت ملی و بازنگری در قانون اساسی به ترتیب از فصل هشتم تا چهاردهم به تفکیک با وظایف و تکالیف معین و مشخص تدوین گردیده است.

مطالعه بیشتر