دانلود جامع ترین فایل pdf مستندسازی دانشگاه علمی کاربردی

دانلود جامع ترین فایل pdf مستندسازی دانشگاه علمی کاربردی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
16mb
نویسنده
دسته بندی
8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین فایل pdf مستندسازی دانشگاه علمی کاربردی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین فایل pdf مستندسازی دانشگاه علمی کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین فایل pdf مستندسازی دانشگاه جامع علمی کاربردی

مستندسازی فرایندی است که به گرد آوری، حفظ و انتقال دانش درون یک نسل و بین نسل های مختلف کمک می کند. دانش به عنوان ترکیب سیال تجارب، آموخته ها، اطلاعات، باورها و ارزش ها و پیش داشته های ذهنی نقش تعیین کننده ای در انجام امور و ارتقای اثربخشی آنها ایفا می کند. اما واقعیت این است که بخش مهمی از دانش بصورت ضمنی در ذهن افراد نهفته است و دستیابی به آنها بدون حضور خود آنها و شرایط مناسب امکان پذیر نیست. به همین دلیل لازم است تا حد امکان، دانش نهفته در ذهن افراد به دانش عینی قابل انتقال تبدیل شود. به عبارت دقیق تر، دانش برای اینکه بتواند قابلیت انتقال پیدا کند، باید مستند سازی شود.

مستند سازی دانش یک فرایند پیچیده چند وجهی است که اجرای موفقیت آمیز آن مشارکت بازیگران مختلفی را طلب می کند. بخشی از بازیگران، انسانی و بخشی دیگر، بازیگران سازمانی و ابزاری است. بازیگران انسانی مستندسازی جایگاه بسیار مهمی در فرایند مستند سازی دارند و عبارت اند از دارندگان دانش و مستند سازان. هر دو بازیگر انسانی مستند سازی باید از ارائه و توانمندی لازم برای تبدیل دانش ذهنی به دانش عینی برخوردار باشند. در غیر این صورت، سایر بازیگران از جمله بازیگران سازمانی و ابزاری مفید و مؤثر واقع نخواهند شد.

این فایل در قالب پنج فصل تنظیم شده است:

فصل اول به تعاریف و مفاهیم مستند سازی

فصل دوم به مدیریت د

فصل سوم گزارش نویسی

فصل چهارم اصول بایگانی

فصل پنجم ابزارهای مستند سازی

مطالعه بیشتر