دانلود جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس بهمراه نمونه سوالات دانشگاه آزاد

دانلود جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس بهمراه نمونه سوالات دانشگاه آزاد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
80,000 تومان 6,600 تومان٪92 تخفیف

توضیحات فایل:

دانلود جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس بهمراه نمونه سوالات دانشگاه آزاد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس بهمراه نمونه سوالات دانشگاه آزاد می باشد که با فرمت pdf بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس بهمراه نمونه سوالات

مدیریت استرس یکی از ده مهارت اصلی زندگی است که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، معرفی شده است. آموزش مهارت های زندگی برای مقابله و سازگاری صحیح با مسائل و مشکلات روزمره و بهبود زندگی فردی و اجتماعی نیاز انسان امروز است و بخش مهمی از برنامه درسی اکثر نظام های آموزشی دنیا می باشد که خوشبختانه در چند سال اخیر در کشور ما نیز آغاز گردیده است.

تعریف مهارتهای زندگی:

مهارتهای زندگی توانایی هایی هستند که به ما کمک می کنند تا در موقعیت های مختلف عاقلانه و صحیح رفتار کنیم به طوری که با خود و دیگران سازگارانه ارتباط برقرار کرده و بدون توسل به خشونت بتوانیم مسایل پیش آمده را حل نماییم و ضمن کسب موفقیت در زندگی، احساس شادمانی داشته باشیم.

جزوه و سوالات درس مدیریت استرس

اهداف مهارت های زندگی:

بخشی از اهداف مهارت های زندگی عبارت است از:

تقویت اعتماد به نفس

تقویت روحیه مشارکت و همکاری

رشدو تقویت عواطف انسانی

ایجاد روحیه مقاومت در برابر تبلیغات مسموم

جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس 

کمک به شناسایی و بیان احساسات

تأمین سلامت جسمی و بهداشت روانی

تقویت مهارت های ارتباطی

ساختن یک شهروند متعادل و مقبول اجتماع

تقویت روحیه همزیستی مسالمت آمیز

ارتقاء سازگاری فرد با خودش، با دیگران و محیط زندگیش

انواع مهارت های زندگی:

سازمان بهداشت جهانی مهارت های زندگی را با عناوین دهگانه زیر مشخص نموده است رمز برخورداری از این مهارت ها، دانستن، تمرین و به کارگیری هر چه بیشتر در زندگی روزمره است این مهارت ها که دو به دو در یک دسته آموزشی قرار می گیرند عبارتند از: مهارت خودآگاهی، مهارت همدلی، مهارت روابط بین فردی، مهارت ارتباط مؤثر، مهارت مقابله با استرس، مهارت مدیریت بر هیجان ها، مهارت حل مسأله، مهارت تصمیم گیری، مهارت تفکر خلاق، مهارت تفکر نقادانه، که بردانلود جزوه و اسلایدهای مدیریت استرس بهمراه ای آشنایی بیشتر با این مهارت ها به شرح مختصر از هر کدام از مهارت های زندگی می پردازیم.

مطالعه بیشتر