دانلود پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آلمان

دانلود پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آلمان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آلمان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ با عنوان : نظام انتخاباتی آلمان می باشد که با فرمت ppt در ۱۱ اسلاید بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ ، متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۴

مروری بر انتخابات آلمان

انتخابات بنیادی ترین بخش از یک دولت دموکراتیک است. انتخابات آزاد برای همه شهروندان این امکان را میدهد که در سیاست سهیم باشند. هر چهار سال یکبار،مهمترین و بزرگترین انتخابات برای پارلمان فدرال آلمان (بوندستاگ) برگزار میشود. أحزاب سیاسی که بیشترین رای را داشته باشند دولت را تشکیل میدهند.تمام شهروندان بالای ١٨ سال که دارای ملیت آلمان هستند، حق رای دارند و میتوانند اعضای پارلمان را انتخاب کنند.

اعضای انتخاب شده توسط مردم، صدراعظم آلمان را انتخاب میکنند و دولت را کنترل میکنند. اگر از عملکرد دولت مردم رضایت نداشته باشند در انتخابات بعدی برای شان رای نمیدند. همچنان در هر یک از ١۶ ایالت فدرال آلمان، هر پنج سال یکبار انتخابات پارلمان ایالتی و انتخابات محلی بری شهرداری ها برگزار می شود، اما لزوما هم زمان در همه ایالت ها برگزار نمی شود. علاوه بر این، رای دهندگان آلمانی به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا هر پنج سال یکبار در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا نیزشرکت می کنند.

محتوای اسلاید ۷

چه کسانی حق رای دارند؟

در انتخابات پارلمان فدرال آلمان، پارلمان های ایالتی تمام افرادی که بالای ١٨ سال  که تابعیت آلمان را دارند، حق رای دادن دارند.

در انتخابات محلی شهروندان بالای ١٨ سال که از کشورهای اتحادیه اروپا هستند و بیش از سه ماه است که در آلمان زندگی می کنند هم می توانند رای دهند.

برای انتخابات پارلمان اروپا همه شهروندان بالای ١٨ سال کشورهای اتحادیه اروپا حق رای دادن دارند.

مطالعه بیشتر