دانلود پاورپوینت درس آداب سفر در اسلام آداب سفر در کشور بحرین

دانلود پاورپوینت درس آداب سفر در اسلام آداب سفر در کشور بحرین
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس آداب سفر در اسلام آداب سفر در کشور بحرین

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین و باکیفیت ترین پاورپوینت درس آداب سفر در اسلام موضوع: آداب سفر در کشور بحرین می باشد که با فرمت ppt در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس آداب سفر در اسلام 

  • پرچم بحرین

  • طرح کنونی پرچم بحرین که دارای تناسب ۳ به ۵ است در تاریخ ۱۴ فوریهٔ ۲۰۰۲ به‌تصویب رسید. این پرچم دارای زمینه‌ای قرمز است که رنگی مرسوم در پرچم کشورهای عربی حوزهٔ خلیج فارس به‌شمار می‌رود و در بلوک اهتزاز آن باریکه‌ای سفیدرنگ وجود دارد که توسط خط جداکندهٔ دندانه‌داری متشکل از ۵ مثلث سفید که نماد پنج رکن اسلام یا ارکان‌الدین هستند و در سمت راست باریکهٔ سفید قرار گرفته‌اند از زمینهٔ قرمز جدا شده است.
  • تاریخچهٔ پرچم

  • پرچم بحرین نخست به‌طور کامل قرمزرنگ بود اما پس از آنکه آل خلیفه در ۱۸۲۰ پیمان دریایی عمومی را با انگلستان امضا نمود و تحت‌الحمایهٔ آن کشور قرار گرفت، باریکهٔ سفیدرنگی که نشانگر آتش‌بس بود به پرچم اضافه شد. در ۱۹۳۲ و به‌منظور ایجاد تمایز بین پرچم بحرین با دول همسایه، حاشیه‌ای با ۲۸ دندانهٔ مثلثی‌شکل در سمت راست باریکهٔ سفید رنگ اضافه گردید و پرچم دارای تناسب ۹ به ۱۳ شد. این ۲۸ دندانه در سال ۱۹۷۲ به ۸ دندانه کاهش یافت که این دندانه‌ها نیز یک بار دیگر در سال ۲۰۰۲ و این بار به ۵ عدد کاهش یافتند تا هرکدام بیانگر یکی از پنج رکن اسلام باشند.

پادشاهی بحرین کشوری است جزیره‌ای در خلیج فارس که ۶۶۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. پایتخت آن منامه و زبان رسمی آن عربی است. بحرین به پنج استان بخش شده و تا ۳ ژوئیه ۲۰۰۲ دارای ۱۴ شهر بوده‌ است….

مطالعه بیشتر