دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان مرکزی

دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان مرکزی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
10mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان مرکزی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : استان مرکزی می باشد که با فرمت ppt در ۳۳ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : استان مرکزی

پیشینه

نام اولیه این شهر شیطان آباد بوده. بعدها به سلطان آباد تغییر یافته است.

سده دوم اسلامی عَراق نامیده شد که بعدها برای تمایز با عراق عرب آن را عراق عجم نامیدند.

در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به اراک تغییر نام داد. بانی شهر اراک یوسف‌خان گرجی معروف به سپهدار بود که شهر را در طول چند سال و با هزینه ۲۰۰٬۰۰۰ تومان ساخت.

نظر واژه شناسی، مرکزی یک صفت است که ریشه‌ای غیر فارسی دارد.

از شمال با استان تهران *البرز* قزوین همسایه هستش از شرق با قم اصفهان از غرب با همدان از جنوب با لرستان و اصفهان همسایه هست.

مساحت:۲۹۱۵۲کیلومتر مربع.

مرکز استان اراک. ۱۱شهرستان ۳۴ شهر

نژاد:فارس /ترک/کرد/عرب/لر/گیلک/مازنی/ترکمن در استان مرکزی زندگی میکنن.

مذهب: قبل از ورود اسلام به ایران اهالی این منطقه پیرو دین زرتشتی بودند و وجود آتشکده‌های گوناگون مانند آتشکوه وره در آشتیان و آتشکده خورهه در محلات شاهد این مدعاست.

زبان: رایج مردم استان مرکزی فارسی است. در برخی مناطق مانند دهستان رودبار تفرش و قسمتی از روستاهای شهرستان‌های فراهان، خنداب، کمیجان، شازند، اراک، ساوه و زرندیه به ترکی محلی نیز سخن می‌گویند. در دلیجان و محلات مردم به زبان راجی حرف می‌زنند در مرز لرستان و همدان در شهرهای خمین، شازند، خنداب، لکی و لری نیز گویشور دارد که دامنه آن تا اراک نیز کشیده .

آب و هوای استان به علت وجود کوه‌های مرتفع، مجاورت با حاشیه مرکزی ایران، همجواری با بخشی از منطقه حوض سلطان، کویر میقان و حوزه آبریز دریاچه نمک و همچنین قرار گرفتن در محل تلاقی دو رشته کوه البرز و زاگرس، دارای آب و هوایی متنوع است …

مطالعه بیشتر