دانلود تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم

دانلود تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
نویسنده
6,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : آشنایی با استان قم می باشد که با فرمت ppt در ۲۹ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم

استان قم یکی از  ۳۱ استان ایران است که در مرکز این کشور و در جنوب استان تهران، شمال استان اصفهان،
شرق استان مرکزی و غرب استان سمنان واقع شده است. این استان از نظر وسعت پس از استان البرز کوچکترین استان ایران است و تنها یک شهرستان دارد. شهرهای قم، جعفریه، پردیسان و سلفچگان مهمترین شهرهای استان به شمار میروند.

از معروف ترین روستاهای استان قم، می توان به خاوه،فردو و کرمجگان اشاره کرد.

برخی از مورخان بنای ٔ اولیه شهر قم را به اسکندر، بهرام گور، طهمورث، لهراسپ، قباد ساسانی، یزدگرد سوم و چند تن دیگر، نسبت دادهاند و در این مورد اختلاف نظر وجود دارد. باستان شناسانی چون رومن گیرشمن قم را قدیمیترین منطقهای میداند که انسان در آنجا استقرار یافته و تمدنهای اولیه را پیریزی کرده اند .مهمترین عامل مؤثر بر وضع اقتصادی استان، صنعت گردشگری و به ویژه توریسم مذهبی است و دلیل آن وجود حرم فاطمه معصومه و مسجد جمکران و تعداد زیادی از مزارهای امامزادهها در استان است جمعیت استان قم در سال ۱۳۹۰ برابر با  ۱̑۱۵۱̑۶۷۲نفر بودهاست که  ۱̑۰۹۵̑۸۷۵نفر آن در نقاط شهری و بقیه در روستاها زندگی میکنند.

زبان :

مردم قم از دیرباز فارسی با ٔ لهجه قمی بوده است که امروزه به ٔ لهجه فارسی تهران نزدیک شده است. همچنین بسیاری از مردم با زبان ترکی آذربایجانی با انواع لهجههای آن سخن میگویند. همچنین عربی در بخشهایی از شهر قم با ٔ لهجه عراقی نیز گویش میشود. همچنین زبان ترکی خلجی در بخش خلجستان، لری بختیاری و کردی نیز در استان گویشور دارد.

اقوام

اقوامی که در قم ساکن هستند از نظر تعداد به ترتیب فارس، ترک، گیلک، مازندرانی، عرب، کرد، لر و تات هستند.

ادیان

تقریبا همگی مردم استان مسلمان و شیعه هستند. تنها گروههای مذهبی بهجز شیعه، مسیحیان و زرتشتیان هستند.

مطالعه بیشتر