دانلود پاورپوینت جغرافیای تاریخی ایران در ۱۰۳ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت جغرافیای تاریخی ایران در ۱۰۳ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
8,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت جغرافیای تاریخی ایران در ۱۰۳ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت جغرافیای تاریخی ایران می باشد که در قالب ppt در ۱۰۳ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود پاورپوینت جغرافیای تاریخی ایران:

سرفصل ها:

۱- مفاهیم پایه (جغرافیای تاریخی ، تاریخ جغرافیای،جغرافیای تاریخ ، تاریخ جغرافیا)

۲- حدود و قلمرو جغرافیای تاریخی و ارتباط آن با سایر علوم

۳- مروری بر جغرافیای ایران

۴- ایران به عنوان یک پیکره تاریخی و تمدنی

۵- تحولات جمعیتی در دوره های تاریخی

۷- جغرافیای تاریخی مناطق پنجگانه ایران (سواحل شمالی، سیستم کوهستان البرز فلات مرکزی سیستم کوهستانی زاگرس سواحل جنوبی ایران)

۸- جغرافیای تاریخی و تحول چشم اندازهای جغرافیایی (شهری ، روستایی و کوچنده، کشاورزی عمده ، صنعتی، توریستی)

۹- نقش قدرت و حاکمیت در تبیین جغرافیای تاریخی ( حکومت و حاکمیت جوامع کوچنده ، یکجا نشینی ، تغییرات جغرافیای قدرت و عملکرد تاریخی آنها)

تعریف جغرافیا:

جغرافیا آن قسمت از دانش بشری است که از مشخصات مناطق و نواحی مختلف زمین و پراکندگی پدیده ها ی گوناگون سطح زمین اعم از طبیعی و انسانی و بالاخره از روابط انسان و محیط که خود باعث بوجود آمدن پدیده های انسانی است و نیز روابط متقابل پدیده های فوق بحث می کند. ( محمد حسن گنجی)

هدف از آموزش جغرافیا

چهره جغرافیایی سیاره زمین ، از دو عامل عامل طبیعی و انسانی تشکیل شده است و هر محیط جغرافیایی همچنانکه دارای آثار انسانی است از تاثیرات محیط طبیعی نیز بهره مند است .

وظیفه اصلی و نقش مهم تعالیم علم جغرافیا مطالعه و کشف رابطه علت و معلولی بین اوضاع طبیعی و جوامع انسانی است.

هدف از آموزش جغرافیا نمایاندن علل ظهور اشکال مختلف حیات در سیاره زمین و آشنایی با هماهنگی و یا ناهماهنگی جوامع انسانی در رابطه با محیط طبیعی است….

مطالعه بیشتر