دانلود پاورپوینت تئوری آشوب ( نظم در بی نظمی )

دانلود پاورپوینت تئوری آشوب ( نظم در بی نظمی )
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت تئوری آشوب ( نظم در بی نظمی )

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت تئوری آشوب ( نظم در بی نظمی ) می باشد که با فرمت ppt در ۲۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت تئوری آشوب ( نظم در بی نظمی ):

تعاریف ارائه شده:

هیلز در سال ۱۹۹۰ آشوب یا بی نظمی را اینگونه تعریف می کند:
” بی نظمی و آشوب نوعی بی نظمی منظم ( orderly Disorder) یا نظم در بی نظمی است .بی نظم از آن رو که نتایج آن غیر قابل پیش بینی است و منظم بدان جهت که از نوعی قطعیت برخوردارست .”

بی نظمی در مفهوم علمی یک مفهوم ریاضی محسوب می شود که شاید نتوان خیلی دقیق آن‌ را تعریف کرد اما می توان آن‌ را نوعی اتفاقی بودن همراه باقطعیت دانست. قطعیت آن بخاطر آن است که بی‌نظمی دلایل درونی دارد وبه علت اختلالات خارجی رخ نمی دهد و اتفاقی‌ بودن بدلیل آن‌که رفتار بی نظمی، بی قاعده و غیرقابل پیش بینی دقیق است.

جلوه های نظریه آشوب:

اثر پروانه ای

خودسازمان‌دهی (Dynamic Adoptation) یا سازگاری پویا

خودمانایی (Self similrity) یا خاصیت هولوگرافی

جاذبه‌های غریب ((Strange Attractors

خاصیت پروانه ای و تأثیر آن در مدیریت :

براساس این ویژگی یک تغییر کوچک درشرایط اولیه کار می تواند تغییرات بنیادی واساسی درنتیجه کار ایجاد کند.اثر پروانه ای ، توجیهی عقلائی و کامل از رفتارها وتصمیمهای مدیران کار آفرین وخلاق وموفق به دست می دهد که با یک حرکت مناسب و کم انرژی توانسته اند موجبات تحول ودگرگونی های عظیم و توفیق های شگرفی را برای سازمان فراهم آورند. یک اندیشه خلاق همچون بال زدن یک پروانه می تواند درمسیر ی آنچنان کارساز و انرژی آفرین باشد که طوفان و تحول برپاکند و از یک اندک بسیار بسازد.

مطالعه بیشتر