جزوه قابل سرچ مبانی راهنمایی و مشاوره با فرمت pdf

جزوه قابل سرچ مبانی راهنمایی و مشاوره با فرمت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه قابل سرچ مبانی راهنمایی و مشاوره با فرمت pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه قابل سرچ درس مبانی راهنمایی و مشاوره با فرمت pdf در ۸۳ صفحه می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه قابل سرچ مبانی راهنمایی و مشاوره

الف) تعریف راهنمایی راهنمایی از نظر لغوی به مفهوم هدایت، دلالت، ارشاد و راهبری کردن است اما تعریف این اصطلاح به دلیل کلی و گسترده بودن و وجود ابهام، کار چندان ساده ای نیست و صاحبنظران در ارائه تعریفی دقیق از آن که جامع و مانع باشد، اختلاف نظر دارند. بنابراین، هر فرد اهل فن با توجه به اعتقاد، جهان بینی، دیدگاه و نگرشی که نسبت به انسان و آموزش و پرورش او دارد، راهنمایی را به گونه ای تعریف کرده است. به همین جهت دور از ذهن نیست که با تعاریف گوناگونی از راهنمایی مواجه باشیم. مطالعات نشان می دهند که تعاریف ارائه شده، ضمن وجود تنوع از وجوه مشترک فراوانی نیز برخوردارند .

این تنوع در تعریف راهنمایی، از توصیف اجمالی کوشش فرد برای تشخیص رفتار ناپسند، تا نظریه ای که متضمن تأمین سلامت روانی باشد، گسترش بافته است. بنابر این، علاوه بر اجتناب از ارائه تعاریف مختلف راهنمایی که در بیشتر موارد نزدیک به هم بوده و جز مغشوش کردن فکر و ذهن خواننده نتیجه ای در بر ندارد، سعی می شود تا با بازی با الفاظ و کلمات، تعریفی سطحی په خپل تعاریف موجود اضافه نشود. اما کوشش می گردد تا با ارائه قابل قبول ترین تعریف از راهنمایی که مورد توجه بیشتر صاحبنظران قرار گرفته به ادامه بحث بپردازیم . تعریف راهنمایی به این قرار است راهنمایی عبارت است از جریان کمک به فرد در شناختن خود و دنیای اطراف خویش آشر تزر را استون پس از مطرح کردن تعریف فوق، چهار کلمه کلیدی و اساسی این تعریف را به قرار زیر تشریح و تفسیر می نمایند.

مطالعه بیشتر