دانلود فایل پی دی اف قابل سرچ روانشناسی یادگیری دانشگاه پیام نور

دانلود فایل پی دی اف قابل سرچ روانشناسی یادگیری دانشگاه پیام نور
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل پی دی اف قابل سرچ روانشناسی یادگیری دانشگاه پیام نور

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پی دی اف قابل سرچ روانشناسی یادگیری نویسنده: حسین زارع دانشگاه پیام نور با فرمت pdf می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فایل پی دی اف قابل سرچ روانشناسی یادگیری دانشگاه پیام نور

فصل اول

تعریف یادگیری

هدفهای آموزشی

از شما انتظار می رود بعد از مطالعه دقیق فصل حاضر بتوانید

یادگیری را تعریف کنید.

هریک از واژگان مطرح شده در تعریف یادگیری را به دقت تشریح کنید.

با توجه به رویکرد شناختی، یادگیری را تعریف کنید.

در تعریف یادگیری تفاوت بین دو رویکرد رفتاری و شناختی را تشریح کنید.

تفاوت بین حافظه، تفکر و یادگیری را تبیین نمایید.

نقش نظریه در روانشناسی یادگیری را توضیح دهید.

مهمترین ویژگی نظریه های علمی را تشریح کنید.

تفاوت بین نظریه های علمی و غیر علمی را بیان کنید.

یادگیری چیست؟

از یادگیری تعاریف زیادی شده است. معمولا مردم وقتی به توانایی خاصی می رسند به یادگیری تعبیر می کنند. وقتی فردی قادر به ابراز پاسخی گردید بیان می دارد که این موضوع را یاد گرفته ام. در روانشناسی جدید تعریف یادگیری به آسانی اظهار نظرهای فوق نیست. وود ورث عقیده دارد که یادگیری آن نوع فعالیتی است که در فعالیتهای بعدی و آینده فرد تأثیر دارد این تعریف بیشتر معطوف به آینده است چون شرط یادگیری ایجاد تغییر در آینده است.
یادگیری هر نوع تغییر در رفتار است که از تجربه نتیجه می شود و ناشی از تغییرات فیزیولوژیک نیست. یادگیری، سازگاری با اوضاع تازه و حل مسائل ساده و پیچیده را ممکن می سازد اولین نکته تعریف فوق این است که یادگیری از تجربه کردن به دست می آید یادگیری حاصل تغییراتی است که به وسیله تجربه به دست می آید. نکته دوم اینکه تعریف فوق ماهیت ساز گارانه دارد به عبارت دیگر یادگیری باید به انطباق جدیدی برسد. نکته سوم تعریف فوق تأکیدی است که یادگیری، در حل مسأله دارد، به عبارت دیگر یادگیری، حل مسائل ساده و دشواری که پیش رو است را، تسهیل می بخشد.

مطالعه بیشتر