دانلود فایل نقش عوامل ژنتیکی در پرورش استعداد در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش

دانلود فایل نقش عوامل ژنتیکی در پرورش استعداد در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
22mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل نقش عوامل ژنتیکی در پرورش استعداد در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل مطالعه پاورپوینت درس استعدادیابی با موضوع : نقش عوامل ژنتیکی در پرورش استعداد می باشد که در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس استعدادیابی :نقش عوامل ژنتیکی در پرورش استعداد:

محتوای اسلاید ۳

فهرست مطالب :

۱-ژن چیست؟

۲-نقش عوامل ژنتیکی در انتقال استعداد

۳-معرفی ژن های برتر در ایجاد عملکرد ورزشی بهینه

محتوای اسلاید ۴

مقدمه

زمانی که تیم ملی اسکاتلند از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ باز ماند، گوردن استراکان، مدیر تیم ملی اسکاتلند، علت شکست تیمش را ضعیف ژنتیکی بازیکنان این تیم دانست و اشاره کرد که ما از لحاظ ژنتیکی عقب هستیم.

در حالی که نظرات استراکان به نظر بهانه خوبی بود اما سوالی که باقی می‌ماند این است که: ژنتیک چه نقشی در موفقیت عملکرد فوتبالیست‌ها ایفا می‌کند؟

محققان همواره در حال مطالعه ورزشکاران نخبه در رشته‌های مختلف هستند تا واریانت‌های ژنتیکی را کشف کنند که به ورزشکاران در بالاترین سطح رقابتی کمک کنند. رشته فوتبال که مشهورترین و شناخته‌ترین رشته ورزشی با بیش از ۴ میلیارد طرفدار در سراسر جهان می‌باشد، همواره مورد توجه دانشمندان این حوزه بوده است.

محتوای اسلاید ۱۵

نقش ژنتیک در انتقال استعداد

مؤسسه ژنتیک پزشکی ملی اسپانیا ثابت می‌کند دو عامل مهم وراثت و محیط به صورت مساوی در انتقال استعداد مشارکت ندارند و در این میان ژنتیک حرف اول را می‌زند .

۴۴۰ مورد از افراد مشهور و نیمه مشهور در دنیای ورزش به خصوص فوتبال زیر ذره‌بین محققین ما به مدت ۳ سال قرار گرفتند.

۲۲۰ مورد مطمئن شدیم که بیش از ۸۰ درصد ژنوم پدر یا مادر با فرزندان موفق خود مشابهت دارد.

محتوای اسلاید ۲۱

جمع بندی

ژنتیک نقش بسیار مهمی را در ایجاد سطوح بالای عملکرد ایفا می کند. نقش ژنتیک در ایجاد عملکرد بهینه پررنگ تر از نقش محیط می باشد اما واضح است که ژنتیک تنها عامل موفقیت نخبگان در سطوح بالا نیست. تعهد، تمرکز، تمرین، آموزش و خوش شانس بودن همگی نقش مهمی را در موفقیت بازیکنان ایفا می‌کند.

مطالعه بیشتر