دانلود جزوه درس سواد رسانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانلود جزوه درس سواد رسانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
663kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس سواد رسانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه تایپی درس سواد رسانه ای ویژه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی ویرایش سال ۱۴۰۰ می باشد که با فرمت pdf در ۲۳ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه درس سواد رسانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی:

فصل اول – کلیات
مقدمه

امروزه علاوه بر تربیت شهروندی برای یک جامعه ملی، نیاز آماده سازی شهروندان برای زندگی در جامعه جهانی به صورت یک ضرورت تربیتی درآمده است. آموزش سواد رسانه ای به شهروندان در عصر جهانی شدن، مفهومی کلی است که به مطالعات رسانه ای، فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، سیاسی و تکنولوژیکی وابسته است و می توان آن را به آموزش شیوه های بهتر زندگی کردن در عصر اطلاعات و ارتباطات که به طور خاص در یک جامعه و به طور عام در جامعه جهانی می توان اطلاق کرد.

ورود به عصر انفجار اطلاعات و دهکده جهانی امروزه برای همگان واضح و پذیرفته شده است. حجم اطلاعات منتشر شده توسط رسانه ها آنقدر زیاد است که تمام ابعاد زندگی ما را فراگرفته، همچنین دسترسی مداوم به رسانه ها و این که در رسانه های جدید مخاطبان منفعل به کاربران فعال تبدیل شدند و می توانند هم تولید کننده و هم مصرف کننده اطلاعات باشند، سواد رسانه ای به عنوان ابزاری برای حمایت شهروندان در برابر آثار منفی رسانه های جمعی بدل کرد ه است؛ که چارچوبی را جهت دسترسی، تحلیل، ارزیابی و خلق پیام ها
به اشکال مختلف از چاپ گرفته تا اینترنت، فراهم می نماید…

فهرست:

فصل اول – کلیات

مقدمه

سواد رسانه ای چیست ؟

تعریف سواد از نظر یونسکو

انواع سواد

سواد رسانه ای

رسانه

سواد رسانه ای م یتواند به افراد جامعه کمک کند تا

نگاهی بر مفهوم سواد رسانه ای در عصر جدید

تاریخچه سواد رسانه ای

تاریخجه سواد رسانه در ایرا ن

اهمیت و ضرورت سواد رسانه ای

هدف از آموزش سواد رسانه ای

مهارت های هفت گانه سواد رسانه ای از نظر جیمز پاتر

کارکردهای سواد رسانه ای

فصل دوم – مفاهیم و نظریات سواد رسانه ای

نظریه برجسته سازی

نظریه گلوله جادویی

مطالعه بیشتر