دانلود پاورپوینت فواید نماز در ۶۶ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت فواید نماز در ۶۶ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
350kb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فواید نماز در ۶۶ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فواید نماز می باشد که با فرمت ppt در ۶۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت فواید نماز :

فواید جسمانی نماز خواندن

همان طور که همه می‌دانیم، هدف از ورزش منظم آن است که توانایی‌های جسمی بدن‌مان را بهبود ببخشیم. به خاطر مقدار بالای فعالیت‌های جسمی لازم و ماهیت تکرارپذیر آن، نماز خواندن قطعا مثل یک نوع ورزش کردن منظم است. بنابراین، هرچند نماز به معنی آیین پرستش است، اما می‌تواند همان فوایدی را برای جسم شما داشته باشد که ورزش منظم دارد.

۱. سلامت قلب و عروق

هر ورزشی، وقتی که منظم انجام شود، سوخت و ساز بدن را افزایش خواهد داد که به نوبه‌ی خود، سلامت کلی دستگاه قلب و عروق را بهبود می‌بخشد. چون انجام رکعات نماز شبیه به ورزش کردن است، و مجبور هستید بیش از یک بار آن را تکرار کنید، این امر می‌تواند تاثیر چشمگیری بر افزایش سلامت قلب و عروق‌تان داشته باشد.

۲٫تقویت تمیزی و آراستگی

مرسوم است که قبل از نماز خواندن آیین وضو گرفتن انجام شود. شما می‌توانید از آب (وضو) یا خاک (تیمم) برای وضو گرفتن استفاده کنید. وضو گرفتن برای تمیزی بدن از هر گونه آلودگی مانند میکروب‌ها، گرد و خاک و غیره لازم است. شخصی که وضو می‌گیرد باید دستان، دهان، بینی، دست‌های (تاآرنج) خود را بشوید، و موی سر، و پاها را مسح بکشد، تا اینکه در بالاترین سطح بهداشتی قرار بگیرند.

۳٫ حفظ بهداشت دهان و دن

از آنجایی که بسیاری از مردم هنگام وضو گرفتن کمی دهان خود را با آب غرغره می‌کنند و می‌شویند، این کار می‌تواند به تقویت و بهبود سلامت دهان و گلو نیز کمک کند. غرغره کردن خطر عفونت‌های ویروسی را کاهش می‌دهد و بوی بد دهان را نیز از بین می‌برد

مطالعه بیشتر