دانلود پروژه پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری و تاریخ معماری تزئینی

دانلود پروژه پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری و تاریخ معماری تزئینی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
13mb
نویسنده
7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پروژه پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری و تاریخ معماری تزئینی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پروژه پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری می باشد که با فرمت ppt در ۲۳ اسلاید قابل ویرایش بهمراه پاورپوینت آشنایی با تاریخ معماری تزئینی در ۱۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پروژه پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری و تاریخ معماری تزئینی:

تزئینات در معماری اسلامی

شکوه و زیبایی معماری ایرانی به خصوص در دوره اسلامی به تزئینات ان بستگی دارد.این تزئینات در تمامی ادوار اسلامی رواج داشته و در هر دوره ای با امکانات ان روزگاران پیشرفت نموده است.بناهای با قیمانده از دوران اسلامی دارای تزئینات گوناگون است که معرف اهمیت این هنر در ادوار مختلف است.تزئینات معماری توسط ایرانیان تکامل هنری عمده ای یافته است و در بسیاری از کشورهای اسلامی توسط هنرمندان ایرانی بناهایی با تزئینات مختلف انجام گرفته است.

 مقدمه

خشت و آجر در معماری ایران نه بعنوان ذره ای در مقابل کلان معماری نمود دارد، بلکه چون واحدی است که در معماری می نشیند، کاملتر بگوییم همچون نت است در ساختمان یک موسیقی سمفونیک، یا همچون کلمه است در شعر، غرض مقایسه شعرو موسیقی با معماری نیست بلکه هدف، نمایاندن اهمیت یک عنصر است در معماری.

بناهای عهد سلجوقی نیز روشنگر این موضوع است که برآورد کلیه مسائل سازه ای، از قبیل نیروهای کششی، فشاری و حتی برشی با چنان دقتی انجام گرفته که انتقال نیرو در آجرها توانسته موجب ایستایی بنا که نزدیک به ده قرن از ساخت آن می گذرد گردد.

کاربرد تزئینی آجر

آجر به عنوان یک عنصر تزئینی، کارایی آنرا دارد که با تمامی عناصر تشکیل دهنده یک معماری بیامیزد و یا بشکل یک عنصر مجرد تزئینی جلوه گری کند.

در حالتی که صرفاً جنبه تزئینی دارد بار اضافی است که به سازه اصلی ساختمان متصل میشود مانند مقرنسهای معلق، در حالت دیگر عامل انتقال دهنده نیروهای کششی و فشاری است با حفظ جنبه های تزئینی آن که شامل گنبدها- انواع پوششها- دیوارها-ستونها و طاق نماها     می شود. مقرنسها که غالباً بخشی از گوشواره ها می باشد در دوره سلجوقی و قبل از آن آجری بودند ولی در دوره های متأخر ترکیبشان با گچ و کاشیکاری لعاب دار رنگ تازه ای به سیر تحول و تکامل آن داد که نمونه های کامل آنرا در دوره صفویه مشاهده می کنیم.

مطالعه بیشتر