دانلود جزوه شیمی تجزیه دکتر شریفی ویرایش جدید

دانلود جزوه شیمی تجزیه دکتر شریفی ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه شیمی تجزیه دکتر شریفی ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه شیمی تجزیه دکتر شریفی ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf در ۳۲ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه شیمی تجزیه دکتر شریفی ویرایش جدید:

۱- اندازه گیری رطوبت
۲- اندازه گیری خاکستر
۳- اندازه گیری چربی غذا
۴- اندازه گیری پروتئین غذا
۵- اندازه گیری بازهای ازته فرار
۶-اندازه گیری نمک
۷- اندازه گیری پراکسید
۸- اندازه گیری تیوباربیتوریک اسید
۹- اندازه گیری سختی آب
۱۰- اندازه گیری اسیدیته

موضوع آزمایش: اندازه گیری رطوبت
مقدمه و تئوری :
قسمت اعظم ترکیب مواد غذایی را آب تشکیل میدهد. اندازهگیری مقدار آب یا رطوبت در مادۀ غذایی از چند نظر دارای اهمیت است که عبارتند از:
۱( تشخیص خلوص
۲( قابلیت نگهداری مواد غذایی در محیط مرطوب رشد میکرو ارگانیسم ها سریع تر انجام م یشود لذا یکی از روش های حفظ و نگهداری مواد غذایی خشک کردن آن است.
در مواد غذایی خشک شده میزان رطوبت نباید از یک واحد معینی تجاوز کند، از این رو کنترل و اندازه گیری رطوبت در این مواد دارای اهمیت خاصی میباشد.

۱-۱ اندازه گیری رطوبت به روش آون ۱
وسایل موردنیاز:
۱٫ آون
۲ . دسیکاتور حاوی مواد رطوبت گیر مؤثر
۳٫ ترازوی آزمایشگاهی با دقت ۰٫۰۰۰۰۱ گرم
۴ . ظروف ته پهن چینی یا فلزی

شرح آزمایش:

ظرف مخصوص اندازه گیری رطوبت به مدت ۳۰ دقیقه در آون ۱۰۵ درجه سانتیگراد قرار گرفته و سپس در دسیکاتور تا درجه حرارت آزمایشگاه سرد و با دقت وزن خواهد شد. حدود ۵ الی ۱۰ گرم از نمونه ماده غذایی M1 خرد و یکنواخت شده به ظرف منتقل و مجدداً توزین خواهد شد و در آون به مدت ۵ – ۳ ساعت در دمای ۱۰۵ درجه سانتیگراد یا مدت ۲۴ ساعت در دمای ۷۰ درجه سانتیگراد گذاشته شود …

مطالعه بیشتر