دانلود پاورپوینت درس اخلاق اسلامی با موضوع اعتماد به نفس

دانلود پاورپوینت درس اخلاق اسلامی با موضوع اعتماد به نفس
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس اخلاق اسلامی با موضوع اعتماد به نفس

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت درس اخلاق اسلامی با موضوع : اعتماد به نفس می باشد که با فرمت ppt با قابلیت ویرایش در ۱۰ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس اخلاق اسلامی با موضوع : اعتماد به نفس:

تعریف اعتماد به نفس:

خودباوری یا اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد ایفا می‌کند.

تعریف اعتماد به نفس از دیدگاه قرآن :
اعتماد به نفس از نظر قرآن ، به معناى پى بردن به کرامت و ارزش نفس است; (اسراء ،۷۰ )
و این کرامت انسان از ویژگى هاى او است که سائر مخلوقات از آن برخوردار نیستند; و به همین خاطر نسبت به دیگر مخلوقات برترى دارد .

-در روان شناسى غرب ، اعتماد به نفس در مقابل توکل به خداست:
زیرا توکل به خدا به معناى اعتماد به خدا است ، ولى اعتماد به نفس از دیدگاه روان شناسان غرب به معناى اعتماد به خود است .
ولی اگر اعتماد به خدا جایش را فقط به اعتماد به خود داد شرک خواهد شد .

اهمیت اعتماد به نفس با تمثیلی ساده:

اگر شما بخواهید لامپ اتاق خود را تعویض نمایید ، حداقل به یک لامپ و یک چهار پایه نیاز دارید . اگر شما در منزل لامپ و چهار پایه داشته باشید ولی از وجود آنها خبر نداشته باشید مسلما” از آنها استفاده هم نمی توانید بکنید و بنابراین اقدامی برای تعویض لامپ انجام نخواهید داد.خیلی وقت ها زمینه ی انجام کاری برای افراد  پیش می آید ولی چون فکر می کنند توانایی آن کار را ندارند ، برای انجام آن کار هیچ اقدامی نمی کنند.

مطالعه بیشتر