دانلود تحقیق درس اخلاق زیستی با موضوع جایگاه مد در اخلاق زیستی

دانلود تحقیق درس اخلاق زیستی با موضوع جایگاه مد در اخلاق زیستی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
120,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق درس اخلاق زیستی با موضوع جایگاه مد در اخلاق زیستی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت ارائه درس اخلاق زیستی با موضوع : جایگاه مد در اخلاق زیستی می باشد که با فرمت ppt در ۲۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست:

پنبه و مشکلات آن

انقلاب مد

پیشگامی تجارت اخلاقی The Ethical Trading Initiative

FAST FASHION

SLOW FASHION

SUSTAINABLE FASHION

اصول هفتگانه در مد پایدار

هدف مد پایدار

چه برندهایی در راستای مد پایدار شفاف هستند؟

منابع

تحقیق درس اخلاق زیستی با موضوع : جایگاه مد در اخلاق زیستی:

مقدمه

یکی از افرادی که برای دریافت جایزه در زمینه حمایت از محیط زیست روی صحنه رفته بود، به حضاری که در سالنی در منهتن گرد هم آمده بودند، گفت: «صنعت لباس دومین آلاینده بزرگ دنیاست و تنها صنعت نفت از آن پیشی می‌گیرد. تجارتی که واقعا کثیف است. »

وقتی ما به آلودگی فکر می‌کنیم، تصویری از نیروگاه‌های برق زغال سنگ، کوهستان‌هایی که به منظور معدن کاوی مورد استفاده قرار می‌گیرند و فاضلاب‌هایی که وارد مسیرهای آبی می‌شوند در ذهن مان تداعی می‌شوند؛در حالی که تی شرت ساده تن ما ۲۷۰۰ لیتر آب در روند تولید مصرف کرده.

«فشن» تجارتی پیچیده است که شامل:« زنجیره‌های تامین پیش نیاز، مواد خام،تولید پارچه، ساخت لباس، ارسال، فروش و در نهایت دفع می‌شود.» ردپای تولید  CO2 در این صنعت بسیار واضح است. صنعت مد مسئول انشار ۱۰٪ سالانه گاز های گلخانه ای، بیش از همه پروازهای بین المللی و حمل و نقل دریایی است.

مهدی نوری – کارشناس مد و طراح لباس- در گفت و گو با ایسنا درباره آسیب‌های زیست محیطی

تولید پوشاک نکاتی را توضیح داده است.

  • بیش از ۸۰۰۰ ماده شیمیایی مضر در صنعت مد و پوشاک کاربرد دارند که مقصد نهایی تمام این مواد جایی نیست جز خاک و آب‌های زیر زمینی و آب‌های جاری .
  • تقریباً از یک چهارم آفت‌کش‌های جهان و بیش از ۱۰ درصد سموم کشاورزی برای تولید پنبه غیرـ ارگانیک ،که از مواد اولیه تولید نیمی از پوشاک در جهان است، استفاده می‌شود.

مطالعه بیشتر