دانلود فایل سوخت های زیستی جامد و اثراتش بر محیط زیست

دانلود فایل سوخت های زیستی جامد و اثراتش بر محیط زیست
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
100,000 تومان 8,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل سوخت های زیستی جامد و اثراتش بر محیط زیست

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت با موضوع سوخت های زیستی جامد و اثراتش بر محیط زیست می باشد که با فرمت ppt در ۲۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت با موضوع سوخت های زیستی جامد و اثراتش بر محیط زیست:

مقدمه:

امروزه استفاده از سوخت فسیلی باعث افزایش آلودگی هوا و گرمایش جهانی در اثر افزایش گاز های گلخانه ای شده است.

از طرفی باعث تولید گازهای مضر مانند کربن مونوکسید و دی اکسید گوگرد شده که ایجاد باران‌های اسیدی و آسیب به محیط زیست را به همراه دارد. بحران انرژی، آلودگی‌ها و آثار زیست‌محیطی ناشی از استفاده سوخت‌های فسیلی، باعث شده است تا بشر به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورد.

یکی از انواع انرژی‌های تجدیدپذیر سوخت زیستی (biofuel) می‌باشد که به سه صورت جامد، مایع و گاز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

محتوای انرژی سوخت زیستی از منابع زیستی و مواد آلی که بدن موجودات زنده را می‌‌سازند به وجود آمده است. در واقع سوخت زیستى نوعى از سوخت است که از منابع زیست‌توده{بیومس} به وجود مى‌آید.

این بدان معناست که ماهیت سوخت زیستى به گیاهان برمی‌گردد و

همین امر موجب تجدیدپذیر بودن آن بوده و باعث کاهش آلودگی های زیست محیطی میشود.

در سال‌های اخیر محبوبیت سوخت‌های زیستی به دلیل افزایش قیمت نفت و نیاز به تأمین امنیت انرژی، افزایش یافته است.

جوانب مثبت و منفی زیادی در مورد استفاده از سوخت‌های زیستی به عنوان یک منبع انرژی وجود دارد که همین امر موجب رضایت و نارضایتی برخی از جوامع علمی شده است.

منبع اصلی انرژی در زیست‌توده‌ها انرژی خورشید است که طی فرایند فوتوسنتز در گیاه ذخیره می‌شود.

این انرژی ذخیره شده در گیاهان و زیست‌توده‌ها ‌می‌تواند طی فرایندهای مختلف حرارتی، تبدیل شیمیایی و تبدیل بیوشیمیایی به انرژی قابل …

مطالعه بیشتر