جزوه واژه شناسی و اصطلاحات ثبتی ویرایش جدید

جزوه واژه شناسی و اصطلاحات ثبتی ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه واژه شناسی و اصطلاحات ثبتی ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه واژه شناسی و اصطلاحات ثبتی ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf در ۳۳ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه واژه شناسی و اصطلاحات ثبتی ویرایش جدید:

فصل اول:

کلیات، مبانی و مفاهیم حقوق ثبت

فصل دوم:

تعریف اصطلاحات خاص، واحدهای شمارش و مقیاسی و اصطلاحات نقشه برداری

فصل سوم:

مسائل مربوط به حوزه املاک

ثبت و اصطلاحات ثبتی ریشه در تاریخ کهن این سرزمین دارد و از اهمیت فوق العاده برخوردار است که حتی ملل قدیم نیز به نقش و اهمیت آن کام ا لا آگاه بوده اند که برای مثال می توان به نقشه اراضی شهر دونکی در کشور کلده که مربوط به ۴ هزار سال قبل از میلاد می باشد اشاره نمود.
وسعت و دامنه ثبت، امروزه به مراتب بیشتر از زمان قدیم است. علاوه بر ثبت املاک و اسناد، ثبت شرکتهای تجاری و غیرتجاری، ثبت اختراعات و علایم، ثبت ازدواج و طلاق، هریک به نوبه خود دارای رونق و اهمیت خاصی است.

قدمت و اهمیت ثبت از یک طرف و وسعت و کثرت لغات و اصطلاحات مسائل ثبتی که مسلم ا در دوره های مختلف تاریخی و در اثر گسترش شهرها و افزایش احتیاجات بشری و بر اساس بعضی ضرورتها و وضعیت خاص جغرافیایی و سلیقه و نگرش مردم یک منطقه و حتی نیازهای قومی و قبیله ای به وجود آمده و بین مردم رایج گشته و از این طریق به اسناد و مدارک راه پیدا کرده و لزوم ا در عقود و قراردادهای منعقده بین اشخاص نیز مورد ملاک و عمل قرار گرفته، در حال حاضر جای خود را در قوانین و مقررات باز کرده و در واقع حکم کلید اسناد را پیدا کرده است که بدون درک مفهوم و معنای عمیق بیشتر این اصطلاحات، به سختی می توان اسنادی را که به این صورت تنظیم شده، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد…

مطالعه بیشتر