دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت بازرگانی

دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت بازرگانی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
100,000 تومان 8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت بازرگانی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان : حسابداری شرکت بازرگانی می باشد که با فرمت ppt در ۴۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت بازرگانی :

محتوای اسلاید ۳

شرایط و مراحل ثبت شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی چیست؟

برای ثبت شرکت‌ بازرگانی در ابتدا باید موضوع شرکت، بازرگانی باشد، یعنی اینکه شامل فعالیت‌هایی چون خرید، فروش، صادرات و واردات تمامی کالاهای مجاز و توزیع کالا باشد. پس موضوع شرکت، ملاک اصلی بازرگانی بودن آن شرکت است.

شرکت های بازرگانی واسطه انتقال و عرضه کالا از تولید کننده به مصرف کننده هستند چون زمانی که کالا را از دیگران خریداری می کنند نقش خریدار و زمانی که آن را به سایرین می فروشند نقش فروشنده را دارند.

محتوای اسلاید ۸

وظایف و اهداف شرکت های بازرگانی

مهم ترین هدف در شرکت های بازرگانی یا تجاری کسب سود و منفعت می باشد این نکته را باید اظهار داشت که، گاهی اوقات هدف شرکا و مدیران شرکت در بدو تاسیس فعالیت در امور تجاری و بازرگانی نمی باشد اما با توجه به نوع شرکت تاسیس شده، در هر حال آن شرکت تجاری محسوب می شود حتی اگر موضوع فعالیت آنها تجاری نباشد.

طبق ماده ۲ قانون تجارت اقدامات تجاری شامل موارد زیر هستند:

  • خرید و تحصیل هر مال منقول به قصد فروش یا اجاره
  • تصدی به هر نحوی به حمل و نقل از راه خشکی یا آب و هوا
  • تاسیس و به راه اندازی هر قسم کارخانه در صورت عدم رفع حوائج شخصی
  • عملیات

مطالعه بیشتر